İngiltere'de manşetler Siyah Beyaz

Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda, Beşiktaş'ın Manchester United'ı Old Trafford'da devirmesi İngiliz basınında geniş yankı buldu.

Ntvspor 26.11.2009 - 10:13

İngiltere'de manşetler Siyah Beyaz

Şampiyonlar Ligi'nde, Beşiktaş'ın Manchester United'ı Old Trafford'da 1-0 ile geçerek çok önemli bir galibiyete imza atması İngiliz basınında geniş yankı buldu. İngiliz gazeteleri ve internet siteleri Beşiktaş galibiyetini manşetlere taşırken, "Kırmızı Şeytanlar" olarak bilinen Manchester United eleştirilerin odak noktasında yer aldı.


BBC, "Beşiktaş, Manchester United'ın yenilmezlik serisine son verdi" başlığını kullanırken, haberinde "Manchester United, Şampiyonlar Ligi'nde Old Trafoord'daki 23 maçlık yenilmezlik serisini Beşiktaş'a 1-0 mağlup olarak kaybetti" ifadelerine yer verdi.

İngiliz basınında günün en yaratıcı başlıklarından biri The Sun'dan geldi. İngilizce kelimelerle Beşiktaş isminden faydalanan The Sun, "Besik man of Europe" başlığını atarak Manchester United için "Avrupa'nın hasta adamı" ifadesini kullanmış oldu. The Sun, Beşiktaş'ın ManU zaferi haberinin içeriğinde de "Alex Ferguson, yine verilmediğini iddia ettiği bir penaltı öfkesi yaşarken, çocuklarının Beşiktaş karşısında 23 maçlık yenilmezliklerini kaybedişini izledi. Alex Ferguson'un gençlerden kurduğu 11 kumarı tutmadı" dedi.

Times, Manchester United-Beşiktaş maçı sonrasında "Manchester United, Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'a yenildikten sonra gerçek bir problemle karşı karşıya" derken, haberin içeriğinde "Sir Alex Ferguson, Beşiktaş karşısında aldıkları 1-0'lık mağlubiyetin, sonraki dönemde kendilerini zor duruma düşürmemesini umacak" ifadelerine yer verdi.

Sky Sport, "Beşiktaş, ManU'yu şoke etti" başlığını seçerken, "Manchester United, Old Trafford'da Beşiktaş'a 1-0 mağlup olarak şaşkına döndü. Manchester United'ın, Şampiyonlar Ligi'nda B Grubu'nu lider tamamlayabilmek için şimdi en azından 1 puana ihtiyacı var" diyerek haberinin içeriğini doldurdu.

Guardian, "Ben Foster'ın hatasıyla Beşiktaş, United'ın evindeki serisini sona erdirdi" başlığını kullanarak, haberine şu şekilde devam etti: "Manchester United'ın, Şampiyonlar Ligi grup maçlarında 8 yıldır evinde mağlup olmayışı artık varolmayan bir istatistik. Alınan yara çok büyük değil. Gruplardan çıkmak daha önce garantilenmişti ama bu yine de Sir Alex Ferguson ile deneysel takımı için ve Ben Foster çok kötü bir gece oldu."

The Independent, "Tello'nun golüyle United'ın yedeğinde hiçbir şey olmadığı görüldü" derken, "Şampiyonlar Ligi'nde grup maçlarının tamamlanmasına 2 maç kala bir üst tura çıkmayı başarmış bir takımı eleştirmek huysuzluk yapmak olabilir. Bu mağlubiyet, Manchester United'ın Avrupa'da evinde 4 yıl aradan sonra ve grup maçlarında da 2001'de Deportivo La Coruna'ya mağlup olduğundan beri aldığı ilk yenilgi de olabilir ama bu yine de bir utançdır. Kendilerini çalıştırıcılarına kanıtlamak için çok önemli bir şans yakalayan gençlerin de yarınlarının olmadığının bir kanıtıdır. Son anlarda -yaşlanmayan- Rüştü'nün yaptığı iki muhteşem refleks kurtarış United'ın işini tamamlarken Old Trafford da hızlı bir şekilde boşaldı.

Şampiyonlar Ligi'nde toplu sonuçlar, puan durumları ve fikstür.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...