Iniesta’nın ilginç El Clasico anısı!

Andres Iniesta yeni çıkacak otobiyografisinde yaşadığı ilginç bir anıyı yazıya döktü. Iniesta, eski takım arkadaşı Ronaldinho’nun bir El Clasico öncesi tüm takıma ilginç bir motivasyon yöntemi uyguladığına dikkat çekti.

Haberler - Ntvspor 05.09.2016 - 15:44

Iniesta’nın ilginç El Clasico anısı!

Barcelona'nın yıldız oyuncularından Andres Iniesta, yeni çıkacak otobiyografisinde eski takım arkadaşı Ronaldinho ile ilgili çok ilginç bir anıya yer verdi. Kasım 2005'te oynanan El Clasico'dan birkaç gün önce Ronaldinho'nun kendisini telefonla aradığını belirten Iniesta, aralarındaki sohbeti "Bana; ‘Andres biliyorum saat çok geç ama sana bir şey itiraf etmeliyim. Haziran ayında Barcelona'dan ayrılıp Real Madrid'e gideceğim. Kardeşim Real Madrid ile reddedemeyeceğim bir rakam üzerinde anlaştı. Ancak ne olur bunu soyunma odasında diğer arkadaşlarıma anlatma. Sana herkesten daha çok güveniyorum. Lütfen bana ihanet etme' dedi" şeklinde anlattı.

Maç günü gelip çattığında soyunma odasında farklı bir atmosferin olduğuna vurgu yapan Iniesta, Ronaldinho'nun tüm takıma bir konuşma yaptığını belirtti. Iniesta, Ronaldinho'nun sözlerini şu şekilde özetledi:

"Beyler, geçtiğimiz günlerde nasıl bir aile olduğumuzu daha iyi anladım. Her birinizi gecenin ilerleyen saatlerinde aradım ve haziran ayında ayrılacağımı söyledim. Ama hiçbirinizin ağzından en ufak kelime dahi çıkmadı. Bunun üzerine birbirimize ihanet etmektense sessiz kalıp acı çekmeye razı olduğumuzu gördüm. Ben burada uzun yıllar kalacağım. Haydi çıkalım ve Real Madridli oyunculara bir ders verelim."

Barcelona, Santiago Bernabeu'da oynanan El Clasico'yu 3-0 kazanırken, Ronaldinho yıldızlaştığı karşılaşmada 2 gol kaydetmişti. Real Madridli taraftarlar, Brezilyalı oyuncuyu ayakta alkışlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...