Güntekin Onay yazdı: İpler Beşiktaş'ın elinde

Beşiktaş dün resmen ateşle oynadı. Böylesine kritik bir haftada, hataya tahammülün olmadığı bir maçta hiç olumlu görüntüler ortaya koymadı.

Haberler - Ntvspor 28.04.2015 - 10:23

Güntekin Onay yazdı: İpler Beşiktaş'ın elinde

Dünkü maçta siyah-beyazlı takım ile ilgili söylenecek tek olumlu şey attığı golde sezon başından beri eksik yaptığı orta alan oyuncusunun gol bölgesine arkadan yaptığı sızma koşusuydu.
 
Atiba'nın golünden sonra kolay geçmesi beklenen maçta Karabük, oyuna ağırlığını koydu ve Beşiktaş’ı zorlamaya başladı. Waterman’ın atılmasından sonra da 10 kişi kalan rakibinin karşısında yine beklenen etkinlikten uzak bir Beşiktaş izledik. Anlamsız bir dağınıklık, bir kopukluk vardı siyah-beyazlılarda.
 
BU KAÇINCI HATA NECİP? 
Gökhan Töre’nin varlığı ile yokluğu belli değildi. 60’ta Karabük savunmasının az adamla yakalandığı bir kontraatakta yaklaşık 5-6 saniye boyunca ofsayt durumunda pas istemesi oyundan ne kadar kopuk olduğunun bir göstergesi idi. Tolgay, iyi işler yaptı. Son derece diriy ve Beşiktaş’ın en iyisiydi. Ancak o da oyundan çıktı.
 
Ersan'ın yerine giren Necip, bir kez daha fahiş bir hata ile takımını yarı yolda bıraktı. Biliç, Necip’e inanıyor, güveniyor. Ancak Necip, hocanın güvenini boşa çıkartmaya devam ediyor. Maç 1-0 iken ve 10’a 10 iken neden Demba Ba oyundan çıktı bunu anlamak gerçekten mümkün değil. Senegalli belki çok etkili değildi ancak her zaman büyük bir silah ve sahada var olduğu sürece gol tehditi.
 
Nitekim maç 1-1 olduktan sonra kıvranıyorsun, gole ihtiyacın var ve oyunda Demba Ba artık kulübede. Yabancı kontenjanı yüzünden biri çıkacaksa her şeye rağmen bu Demba Ba olmamalı idi.
 
İPLER ELİNDE
Artık 6 hafta kaldı. Biliç ve oyuncular maçtan önemli dersler çıkartmak zorunda. Şu bir gerçek ki bundan sonra yarışta ipler Beşiktaş’ın elinde. Bu tip mucizevi galibiyetler takımları kenetler ve inancını 2’ye katlar. Ancak Beşiktaş dünkü gibi oynamamalı.
 
Ligde yaşam savaşı veren Karabük, çok iyi oynadı. Ama Yılmaz Vural’ın takımını bu kadar iyi gösteren de Beşiktaş’ın dağınıklığıydı. Bu dağınıklığın nedeni ise hem sistem değişikliği hem de Veli, Olcay gibi takımın istikrarlı oyuncularının yokluğu.

KURTARICI CENK
Allahtan Cenk Tosun 90+5’de harika bir kafa golü attı da Biliç’i pahalı bir fatura ile yüzleşmekten kurtardı. Cenk her zaman için bir gol umududur ve tabela değiştirecek meziyeti var. Sosa’nın son saniyede bile sakin kalması ve klasını göstererek asist yapması ise alkışı haketti.

Sayfa Yükleniyor...