Iris rekor kırarak yarı finale kaldı

İstanbul'da yapılan 13. Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda, bayanlar 100 metre kelebekte ilk yapılan seçmede aynı dereceyi elde eden İngiliz Jessica Sylvester ile 22'nciliği paylaşan Iris Rosenberger, İngiliz sporcu ile yaptığı elemede Türkiye rekoru kırarak, yarı finale kaldı.

12.12.2009 - 13:27

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan şampiyonanın üçüncü gün sabah seansında, bayanlar 100 metre kelebek seçmelerinde 4. seride yüzen Iris Rosenberger, 59.50'lik derecesiyle serisinde 7. oldu. 2. seride yüzen İngiliz Jessica Sylvester ise aynı dereceyi elde ederek, serisinde 8. oldu.

Bu kategoride, 21. sırada yarı finale çıkan Estonyalı Annika Saarnak'ın ardından Rosenberger ve Sylvester, aynı dereceyle 22'inciliği paylaşınca, sabah seansı yarışlarının sonunda iki sporcu yeniden yarıştı.

Bu yarışta, Rosenberger, 58.49'luk derecesiyle 58.87 ile kendisine ait olan Türkiye rekorunu geliştirerek, birinci olurken, İngiliz Sylvester 58.79'luk derece elde etti.

Bu kategoride seçmelerde genel klasmanda 9. olarak yarı finale kalan İsveçli Petra Granlund çekilince, Irıs Rosenberger, seçmelerin ardından son sıradan yarı finale kaldı.

Irıs Rosenberger, akşam seansında saat 18.22'de yarı finalde yüzecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...