İrtegün: Sezgilerime güveniyorum

Fenerbahçe'nin Gaziantepspor'dan transfer ettiği başarılı savunma oyuncusu Bekir, forma konusunda umutlu konuştu. Sezgilerine çok güvendiğini söyleyen Bekir, ''Bence bu iyi bir defans oyuncusu olmak için gereken en temel özellik'' dedi.

Anadolu Ajansı 30.06.2009 - 15:45

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni transferi Bekir İrtegün, sarı-lacivertli ekipte potansiyelini zorlayacağını söyledi.

Tam Saha dergisinin temmuz sayısında röportajı yer alan Bekir, geçen sezonun devre arasında çok istediği bu transferin gerçekleşmediğini ve sezon sonunda Fenerbahçe'ye geldiğini hatırlatarak, ''Gaziantepsporlu taraftarların beni ne kadar çok sevdiğini biliyorum. Ama onlar da bilsinler ki, artık bir futbolcu kariyerinin sonuna kadar aynı kulüpte oynamıyor. Başka takıma gidiyor, sonra geri gelebiliyor. Gaziantepspor'da 8 yıl oynadım ve bu oldukça uzun bir süre. Kendimi geliştirebilmem ve potansiyelimi zorlamak için bazı değişikliklere ihtiyacım vardı'' şeklinde ifadeler kullandı.

2-3 yıl önce ekstra olarak değerlendirilebilecek çalışmalar yaptığını, bir süredir bu çalışmaları yapmasa da antrenmanlarda bütün enerjisini harcadığını anlatan sarı-lacivertli futbolcu, ''Ekstra çalışmaları yapmaya yeniden başlamam gerektiğini biliyorum'' dedi.

Sezgilerine çok güvenen bir futbolcu olduğunu bildiren Bekir, ''Bence bu iyi bir defans oyuncusu olmak için gereken en temel özellik. Böylelikle ağır kaldığınız pozisyonlarda bile sezgilerinizi kullanıp avantajlı duruma geçebiliyorsunuz. Ayrıca maçlara iyi konsantre olduğumu düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

''ANADOLU'DAN ŞAMPİYON ÇIKMA İHTİMALİ ÇOK ZOR''
Bekir bir soru üzerine Türkiye'de Anadolu takımlarından birisinin şampiyon olma ihtimalini çok zor gördüğünü kaydetti.

Bekir konuyla ilgili, ''Son iki sezonda bunun olmasına ramak kalmıştı ki gerçekleşmedi. Sivasspor iki yıldır yaptığı çıkışla diğer Anadolu takımlarına bazı şeylerin başarılabileceğine dair çok iyi bir örnek oldu. Böylelikle diğerleri de artık bir şeyler yapmaları gerektiğini fark ettiler. Anadolu'dan şampiyon çıkması ihtimalinin imkansız olmasa bile çok zor olduğunu düşünüyorum. Çünkü her sezon büyük takımların böylesine kötü bir grafik çizeceğini zannetmiyorum'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...