Fransız stoper Isimat-Mirin açıkladı: Beşiktaş ile anlaşmak üzereyim!

PSV Eindhoven'ın Fransız stoperi Nicolas Isimat-Mirin, Beşiktaş ile anlaşmak üzere olduğunu Fransız basınına açıkladı. (İstanbul ve Beşiktaş için Galatasaraylı Gomis referans vermiş)

Haberler 31.07.2018 - 11:30

Fransız stoper Isimat-Mirin açıkladı: Beşiktaş ile anlaşmak üzereyim!

PSV Eindhoven'ın savunmacısı Nicolas Isimat-Mirin, Fransa ve Hollanda basınında çıkan transfer iddialarını doğruladı.

Fransız basınına konuşan PSV'nin Fransız savunmacısı Isimat-Mirin, "Rennes'den ve
Beşiktaş'tan bana gelen teklifler, en önemlileri. Diğer başka teklifler de var. Şu an Beşiktaş ile kontrat üzerinde anlaşmaya çalışıyoruz. Özellikle, transfer olmak istediğim profilde bir takım. 2-3 ufak detay kaldı. Sabırla görüşüyoruz." ifadelerini kullandı.

"GOMIS İLE BEŞİKTAŞ'I KONUŞTUM"

Nicolas Isimat-Mirin, Hollanda'da PSV forması ile 3 kez şampiyonluk yaşadı.

Nicolas Isimat-Mirin, Hollanda'da PSV forması ile 3 kez şampiyonluk yaşadı.

Beşiktaş ile ilgili sözlerini sürdüren Fransız savunmacı, "Hazırlık maçı sırasında Bafetimbi Gomis ile Beşiktaş'ı konuştum. Türkiye'nin güzelliklerini anlattı. Tutku dolu ve ateşli taraftarlardan bahsetti. Türkiye Ligi'nin ne kadar iyi bir lig olduğunu ve oynarken mutluluk duyduğunu söyledi. Onu dinledim. Kararımı kısa süre içerisinde vereceğim." diyerek sözlerini sürdürdü.

NICOLAS ISIMAT-MIRIN KİMDİR?

Transfermarket verilerine göre Isimat-Mirin

Transfermarket verilerine göre Isimat-Mirin

26 yaşındaki Nicolas Isimat-Mirin, stoperde görev alıyor. Zaman zaman sağ bekte de görev alabiliyor. Hücuma süratli bindirmeleri var, hava toplarına hakim. 1.87 boyundaki Isimat-Mirin, Rennes altyapısından yetiştikten sonra Valenciennes ile profesyonel oldu. 4 milyon Euro bonservis bedeli karşılığı 2013 yazında Monaco'ya transfer oyuncu, 1 yaz sonra PSV'ye kiralandı. Dönemin PSV Teknik Direktörü Phillip Cocu, gösterdiği performans sonrasında 2.4 milyon Euro bonservis bedeliyle kadrosuna katma kararı aldı. Son 3 sezonda PSV'nin as stoperi olan Nicolas Isimat-Mirin, geçen sezon 32 lig, 2 UEFA Avrupa Ligi maçında görev aldı...

"ZATEN EĞER ROCO BÖYLEYSE PEPE GİTSİN!"

Sayfa Yükleniyor...