Mehmet Demirkol: İşkembeden laflar, ezber bunlar

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Yüzde 100 Futbol'da gündemi değerlendirdi. Galatasaray'ın Atletico Madrid mağlubiyetini yorumlayan Demirkol, Hamza Hamzaoğlu'nun maç sonundaki açıklamaları için "Hamza hocanın sözleri işkembeden laflar, ezber bunlar" dedi.

Ntvspor 16.09.2015 - 12:44

Mehmet Demirkol: İşkembeden laflar, ezber bunlar

Şampiyonlar Ligi grubundan çıkmak için durum tespiti yapmak ve önce olaya soğukkanlı bakmak gerektiğini vurgulayan Demirkol, "Astana'dan 6, Benfica'dan da 4 puan almak lazım. Atletico'nun da toplam 16 puan alması halinde gruptan çıkılabilir. Fatih Terim de ilk sene Şampiyonlar Ligi'nde ki; kolay bir gruptu, skandal bir başlangıç yapmıştı ama sonra çevirmişti" dedi.

HAKAN BALTA DEĞİŞİKLİĞİ...

Hakan Balta'ya orta sahada yer verilmesini eleştiren Demirkol, "Orta sahadaki oyuncu çapadır. Bu oyuncuya bağımlılığın olur. O futbolcu da Selçuk'tur. Bu rolü ondan alıp Hakan Balta'ya vermek daha büyük hata. İkinci hata Türkiye'nin en formda
stoperini orta sahaya çekmek. Hakan Balta futbola yeni başlıyor gibiydi. Orada bir değişim yapılması gerektiği kesin. Rodriguez-Selçuk yaparsın. Emre Çolak çok formsuzdu. Ama başlaması doğruydu. Hakan Balta değişikliği ise mantıksızdı.
Sabri'nin bile orada oynamışlığı var" diye konuştu.

"NEREDE İSTİKRAR?"

Galatasaray'ın sisteminin bu maçta değiştirilmeye çalışılmasını yanlış bulan Demirkol şöyle devam etti, "Sistemi bu maçta değiştiremezsin. Hamza hoca hep "istikrar" diyor. Hani istikrar? Sistemi bozdun. Savunma yanlış bir kere. Bir uçağın düşmesi için tek hata yetmez. 6-7 hata yapılması lazım. Galatasaray ilk golü böyle yedi. Defansta inanılmaz hatalar vardı. Topu ayağında tutman lazım. Sabri ileri vuruyor. Carole ileri vuruyor. Bir pozisyonda anlamsızca kornere bırakıyor. Denayer oprada vurdurtmayacak. İkinci yarı iyi bindirme yapmış, banane..."

Sayfa Yükleniyor...