İsmail Kartal istifa etti

Spor Toto Süper Lig'in son sırasında bulunan Eskişehirspor'da teknik direktör İsmail Kartal ile yollar ayrıldı.

Anadolu Ajansı 12.11.2015 - 19:11

İsmail Kartal istifa etti

Eskişehirspor'da İsmail Kartal dönemi sona erdi.

12 Ekim'de Michael Skibbe'den boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturan İsmail Kartal, tam 1 ay sonra görevinden istifa etti.

Bu süreçte Eskişehirspor, Kartal yönetiminde oynadığı 4 maçı da kaybetti. 

KARTAL'DAN İLK AÇIKLAMA

İstifa kararı sonrası konuşan İsmail Kartal, karar sonrası kulüp internet sitesine konuştu. Ayrılık sürecini değerlendiren Kartal, "Bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğunu düşündük. Çok sevdiğim Eskişehirspor'a büyük katkılar yapmak istiyordum. Keşke Eskişehirspor'a çok daha iyisini verebilseydik" dedi.

Yönetimle başkanımızla oturnduk konuştuk. Her iki taraf için de hayırlı olacağını düşündüğüm bir karar aldık" diyen Kartal, "Görevimden ayrıldım; ama bu başkanımız ve yöneticilerimizle oturarak konuşarak anlaşarak dostça bir ayrılık oldu. Eskişehirspor'un durumu ortada. Buraya gelirken, Eskişehirspor'a bir şeyler verebilmek için geldim. 4-5 haftadır burada tesiste yatıp kalktık, çok güzel bir şehrimizin futbol takımının, buralarda olmaması gerekiyor. Bunu düzeltmek için gelmiştik. Biz de elimizden geleni yaptık, gece gündüz çalıştık. Başkanımız, yöneticilerimiz, taraftarlarımız; herkes elinden geleni yapmaya çalıştı. Ama bir yerden sonra Eskişehirspor'un önünü açmak için, başkanımız ve yöneticilerimizle de bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğunu oturup konuştuk. Bunun daha hayırlı olabileceğini düşündüğümüz için karşılıklı oturup anlaşaşarak böyle bir karar aldık" dedi.

Sayfa Yükleniyor...