İsmail​ Kartal: "Şampiyonluk yolunda 1 puan aldık"

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, 1-1 sona eren Eskişehirspor maçını değerlendirirken, "Şampiyonluk yolunda bir puan aldık" dedi.

Haberler - Ntvspor 25.04.2015 - 21:48

İsmail​ Kartal: "Şampiyonluk yolunda 1 puan aldık"

İlk kez Fenerbahçe'nin bir maçta rakip kaleye isabetli şut çekememesininin sorulması üzerine İsmail Kartal, "İlk devre oyuna iyi başladık, disipli oynadık, bir de gol geldi. Rakip de pozisyon bulamadı, biz de üretken değildik. İkinci yarı çok iyi oynadığımız söylenemez. Şampiyonluğa oynayan takımın daha iyi mücadele etmesi gerekiyordu. Sonuç olarak bir puan aldık. Oyunun son bölümünde biraz riskli oynadık. Bu anlarda rakibimize kontralar verdik. Rakip de bazı pozisyonlar yakaladı.

İkinci yarı daha fazla mücadele etmemiz, pas yapmamız gerekiyordu. Kendi kimliğimizden uzaktık. Eskişehirspor bugün oyun planlarını oynatmama üzerine kurdu. Şampiyonluk yolunda önemli 1 puan aldık. Üretken değil, kısır bir maçtı. Her şeye rağmen buradan bir puan aldık. Önümüzde 6 maç var. Bunları kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Kararlarınızda yanlış yaptığınızı düşündüğünüz konular var mıydı?" sorusuna ise İsmail Kartal, "Biz 23 kişiyiz. Kazandığımız zaman oyuncularımıza nasıl övgüler yağdırıyorsak, kaybettiğimizde de hepimiz kaybediyoruz. Sonuç olarak giren-çıkan fark etmiyor. Bu kararlar bizim sorumluluğumuzdadır. Futbolda böyle sonuçlar da olacaktır. Bir hafta kazandık, bir hafta berabere kaldık diye kendimizi eleştirmekten geri kalmayacağız. Kendimizi tabiki eleştireceğiz. Sonuç olarak maç 1-1 bitti ve bir puan aldık" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...