İsmail Köybaşı'nın hedefi büyükler

Gaziantepspor ve Ümit milli takımın genç sol kanat oyuncusu İsmail Köybaşı, hedeflerinin arasında büyük takımlarda oynamak olduğunu söyledi.

Haberler - Ntvspor 04.06.2009 - 14:57

İSTANBUL - Ümit milli takımın genç yeteneklerinden İsmail Köybaşı, NTV 'a hedeflerini anlattı. Bu sezon sergilediği performans ile transferin gözde isimlerinden biri haline gelen Köybaşı, kariyerine büyük bir takımda devam etmek istediğini söyledi.

Ümit milli takım futbolcuları bir yandan Ermenistan karşılaşmasını; diğer yandan da geleceklerini düşünüyor. Onlardan biri de, başarılı bir sezonu geride bırakan Gaziantepsporlu İsmail Köybaşı. Bu sezonun kendisi için bir başlangıç olduğunun altını çizen Köybaşı, "Fakat her bir başlangıcın bir devamı vardır, bu devamını getirmek ise çok önemlidir. Başlangıç olarak bize bırakmak hiçbir zaman bize yakışmaz. Bu durumda çok çalışmak ve devam ettirmek gerekir." diye konuştu.

Bu sezon sergilediği performans ile transferin gözde isimlerinden biri haline gelen genç futbolcu, büyük bir takımın formasını giymeye sıcak bakıyor.

Gaziantep’de olmaktan çok mutlu olduğunu belirten İsmail, "Zaten sözleşmem de olduğunu biliyorsunuz. Fakat bizim sayın başkanımız İbrahim Kızıl’ın ne karar vereceği bu durumda çok önemli. Kulübe gelen resmi teklif olabilir benim ondan haberim yok, belki de bana dile getirmemişlerdir ama sonuçta onların vereceği kararlar çok önemli. Çünkü beni buraya getiren Gaziantepspor oldu. Orada olmaktan çok mutluyum ama sonuçta ne olur, her futbolcunun büyük takımlarda oynamak gibi ve Avrupa’da oynamak gibi, tabiki A milli takımda da kendine koyduğu bir hedef vardır." dedi.

İsmail Köybaşı'nın idolü ise Türk futbolseverlerin çok yakından tanıdığı bir isim.

Hagi’ye olan tutkunluğum çok fazla olduğunu söyleyen Köybaşı, "Çünkü bir futbolcuda olması gereken bütün özelliklere sahip ve artık en çok beğendiğim özelliği ise liderliğidir. Bu gerçekten kendime aldığım önemli bir özelliktir." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...