İspanya basını A.Madrid'i eleştirdi

İspanyol basını, Kral Kupası 5. tur ilk maçında deplasmanda 2. lig takımı Recreativo'ya 3-0 yenilen Atletico Madrid'in ''komik duruma düştüğünü'' yazdı.

07.01.2010 - 14:14

MADRİD - İspanyol basını, Kral Kupası 5. tur ilk maçında deplasmanda 2. lig takımı Recreativo'ya 3-0 yenilen Atletico Madrid'in ''komik duruma düştüğünü'' yazdı.

Basında yer alan yorumlarda, ''Dengesiz bir Atletico. Tüm ikinci yarı boyunca yarı sahayı bile geçme kabiliyetini göstermedi. 2,5 aydır takımı çalıştıran Quique'nin şu ana kadar takıma kattığı gözle görülür bir ilerleme yok'' denildi.

Atletico Madridli futbolcuları, ''ruhsuz ve rezil bir futbol oynamakla'' eleştiren İspanyol spor gazeteleri, teknik direktör Quique Sanchez Flores'i de ''Yanlış kadro oluşturmak, şüpheli oyuncu değişlikleri yapmak ve garip bir oyun sistemiyle oynatmakla'' suçladı.

İspanyol teknik adam ise basın toplantısında, ''Bazı futbolcuların profesyonelliği beni şaşırtıyor. Düş kırıklığı uğratmayan futbolcular aramak zorundayım. İyi şeyler yapmak için akıllı olmak lazım'' şeklinde konuştu.

Kulüp başkanı Enrique Cerezo da ''Takımın yaptıklarından utanç duyuyoruz'' ifadesini kullandı.

UEFA Avrupa Ligi'nde Galatasaray'ın rakibi olan Atletico Madrid'in Kral Kupası'nda çeyrek finale kalabilmek için 13 Ocak'ta sahasında oynayacağı maçı en az 4 farklı kazanması gerekiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...