İspanya basını: Guiza maçı döndürdü

İspanya'nın Türkiye'yi 2-1 yenmesinin ardından, İspanyol basını "Dünya Kupasına!" ifadesini başlığına çıkarttı. İspanyollar Guiza'yı da göklere çıkarttı.

Anadolu Ajansı 02.04.2009 - 10:48

İspanya basını: Guiza maçı döndürdü

AS gazetesi, iç sayfasında "Güiza'ya 10 dakika yetiyor" ifadesini başlığına çıkartarak, Fenerbahçe'de forma giyen İspanyol golcünün "maçı döndüren futbolcu" olduğunu savundu. Güiza'yı maçın en iyisi seçen AS, "Son dakikalarda oyuna giren bir futbolcuyu çok az kez en iyi seçtik, ama bu olayda hakketti" yorumunda bulundu.

Gazete, Fernando Torres'i sahanın en kötüsü seçerken, kaleci Volkan Demirel ve futbolcu Emre Belözoğlu'nu da iyiler olarak ön plana çıkardı. Marca gazetesi de "Bir olgunluk dersi" ifadesini başlığında kullandı.

Gazete, "Türk cehenneminde yenik durumdan galibiyete kavuştuk. Del Bosque, Clemente'nin 31 maçlık yenilmezlik rekorunu eşitledi. Türkiye deplasmanında tarihte ilk kez alınan galibiyet, İspanya'yı Dünya Kupası kapısından 1.5 adım içeri soktu" değerlendirmelerini yaptı. Güiza'nın kısa sürede kayda değer işler yaptığını, "çok büyük bir oyun ortaya koyduğunu" yazan Marca'da futbol otoriteleri de "Del Bosque'nin, neden Güiza'yı kadroya aldığı açık bir şekilde anlaşılmış oldu" görüşünü savundu.

Bu arada, maçla ilgili diğer İspanyol gazetelerinde şu ifadeler ön plana çıkartıldı:

El Pais: "İspanya, İstanbul'daki zor maçı kazanıyor ve Dünya Kupası'na frensiz gidiyor. Türkiye, İspanya'dan sabır, daha fazla mücadele ve konsantrasyon istedi."

ABC: "İspanya, zorluklara daha dayanıklı olduğunu gösterdi. Asla inancını kaybetmeyen İspanya, Güney Afrika için hemen hemen vizeyi aldı."

El Mundo: "Maksimum güven. Gol sonrası tüm futbolcular Güiza'ya koştu." Öte yandan, maç sonrası açıklama yapan Güiza, "7" numaralı formayla sahaya çıkmasını "Bu Villa'nın forması. Sadece bir rastlantı" derken, "Bu gol pası benim için çok önemli, çünkü hocamın bana güvendiği bu az zamanı iyi değerlendirmesini bildim. Böylece hocamın bana güven duymaya devam etmesini ve gelecekte de beni kadroya çağırmasını sağladım. Bu, yaşadığım kötü zamanların telafisi oldu." sözlerine yer verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...