İspanya, Türkiye maçı için İstanbul'da

İspanya Milli Takımı'nın havaalanına inişinde en büyük ilgiyi Fernando Torres gördü. Takımın teknik direktörü Del Bosque, Ali Sami Yen'de oynanacak maçla ilgili salı günü basının karşısına çıkacak.

30.03.2009 - 22:28

İspanya, Türkiye maçı için İstanbul'da

A Milli Futbol Takımı ile 2010 Dünya Kupası Eleme Grubu maçında, 1 nisan Çarşamba günü Ali Sami Yen Stadı'nda karşılaşacak İspanya Milli Takımı İstanbul'a geldi.

Atatürk Havalimanı'nda bekleyen Türk hayranları tarafından karşılanan İspanyol futbolcular, büyük ilgi gördü. İspanyol futbolculardan Torres ve Ramos yoğun ilgi çekti. Özellikle Torres, çıkış kapısından sonra bir süre ilerleyemedi. Hayranlarına imza dağıtan ve fotoğraf çektiren futbolcu zorlukla da olsa takım otobüsüne binmeyi başardı. Bazı bayan hayranları Torres ile fotoğraf çektirebilmek için takım otobüsüne girdi.

İspanya Milli Takım kafilesi daha sonra Atatürk Havalimanı'ndan ayrılarak, kalacakları Beşiktaş'taki Four Seasons Hotel'e hareket etti.

Bu arada, İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Del Bosque, salı günü öğle saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyecek. İspanya, karşılaşma öncesindeki son antrenmanını aynı gün saat 19.30'da maçın oynanacağı Ali Sami Yen Stadı'nda yapacak.

ARAGONES: DEL BOSQUE İYİ İŞLER YAPIYOR
Öte yandan, Fenerbahçe teknik direktörü Luis Aragones, İspanyol Tele5 televizyonuna yaptığı açıklamada, "İspanyol Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente Del Bosque iyi işler yapıyor" dedi.Yazın oynanacak FIFA Konfederasyon Kupası'nda yorumcu olarak anlaşma yaptığı İspanyol özel televizyonu konuşan Aragones, İspanya'nın ilk defa katılacağı FIFA Konfederasyon kupasını kazanabileceğini ve bunun devamını da getireceğini söyledi.

Aragones kendisinden sonra İspanya Milli Takımı teknik direktörlüğüne getirilen Vicente Del Bosque ile ve milli takımla "hiçbir zaman problem yaşamadığını" kaydetti.

Raul'u kadroya almamasıyla ilgili olarak sorulan soruya Aragones, "İspanyol futbolu için çok önemli biri. İnsanların onun milli takımda oynayıp oynamamasını konuşması normal. Ama benim vicdanım rahat. Raul biliyor ki eğer bir olasılık olsaydı Avrupa Kupası'na giderdi ancak takım iyi oynuyordu ve iyi oynayan takım değiştirilmemeli" cevabını verdi.

Türkiye-İspanya maçını Ali Sami Yen stadında seyredeceğini belirten İspanyol teknik adam, "İspanya için çok tehlikeli bir maç ama İspanya alternatiflere sahip bir takım. İlk maçta golü bulduktan sonra daha iyi oynadı" yorumunda bulundu.

Aragones, şu an İspanyol ligi ile Türk ligindeki şampiyonluk yarışının birbirine benzediğini ifade ederek, "Türkiye'de agresif bir futbol oynanıyor. Takımlar birbirine çok yakın. Lig sonuncusu herhangi bir sahada kazanabilir" dedi.

Bu arada, 2008 yılında Avrupa Şampiyonu olan İspanya Milli Takımı'nın başında olmasından dolayı Aragones, İspanya Kraliyet Ailesi tarafından verilen "Baron de Güell Kupası"nı Kral Juan Carlos'un elinden aldı.

Kral Juan Carlos'un sevdiği bir teknik adam olan Aragones, Kral ile kucaklaştı.

"TÜRKİYE KAZANMAK ZORUNDA"
Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos da, Marca radyosunda yaptığı açıklamalarda, "Türkiye kazanmak istiyor, kazanmak zorunda da. İspanya ise biraz daha rahat" dedi.

Ali Sami Yen stadındaki Türkiye-İspanya maçının çok iyi olmasını beklediğini kaydeden Carlos, stattaki ortamı İspanyollara "90 dakika şarkılar söyleyen bir Türk taraftarı olacak" diye anlattı.

Carlos, salı günü İspanya milli takımının kaldığı otele giderek Real Madrid'ten tanıdığı Sergio Ramos, Casillas gibi arkadaşları ve teknik direktör Del Bosque'i ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

Fenerbahçeli futbolcu, gerek Del Bosque gerekse Fatih Terim'in "süper teknik direktörler" olduğunu belirtirken, İspanya'nın şampiyon bir takım olmasından herkesin onu yenmek için daha fazla çaba sarf etmesinin doğal olduğunu dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...