İspanya'da Calderon şoku

2014 Dünya Basketbol Şampiyonası’na evsahipliği yapmaya hak kazanan İspanya’nın sevinci kısa sürdü. Geçtiğimiz yaz Olimpiyat Oyunları’nda sakatlandıktan sonra bir türlü tam olarak düzelemeyen ve sezon boyuncu sakatlıklarla uğraşan Jose Calderon’un Eurobasket 2009’da forma giyemeyeceği açıklandı.

Ntvspor 25.05.2009 - 17:37

İSTANBUL - 27 yaşındaki oyunkurucu Jose Calderon, Olimpiyat Oyunları’nda Hırvatistan ile oynanan çeyrek final maçında sakatlanmış, ardından da yarı final ve ABD’ye kaybettikleri final karşılaşmalarında oynayamamıştı. Yıldız oyuncu ardından Toronto Raptors ile normal sezon içerisinde uzun süre sakatlıklarla boğuşmuştu.

NBA’de sezonun bitişiyle parmağından bir operasyon geçiren Calderon Polonya’da ülkesini temsil edemeyecek olduğundan dolayı üzgün olduğunu söyledi. Calderon, “Eylül’de milli takım formasını giymem maalesef imkansız. Zor bir karar oldu ancak, uzun bir süre dinlenmem gerekiyor” diye konuştu.

İspanya, Polonya’nın evsahipliği yapacağı Eurobasket 2009’da Sırbistan, Slovenya ve Büyük Britanya ile aynı grupta mücadele edecek. İspanya’nın, Türkiye’de düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’na katılma hakkını elde edebilmesi için, Polonya’da ilk 6 takım arasında yer alması gerekiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...