İspanya'da müthiş iddia

İspanyol spor gazeteleri, Barcelona'nın sezon sonunda İbrahimoviç'i satarak David Villa'yı transfer edeceğini yazdı.

Haberler 30.04.2010 - 12:58

İspanya'da müthiş iddia

İspanyol spor gazeteleri, Barcelona'nın sezon sonunda, Valencia'da oynayan forvet David Villa'yı transfer edeceğini ve Zlatan İbrahimoviç'i satacağını ileri sürdü.

Marca gazetesi, Barcelona'nın gerek Villa, gerekse Valencia Kulübü ile sözlü anlaşma sağladığını iddia etti. Barcelona'nın bonservis bedeli olarak Valencia'ya 40 milyon euro ve 2 futbolcusunu vereceği belirtilirken, bu futbolcuların henüz kim olacağı belli olmasa da Hleb ve Bojan'ın isimlerinin konuşulduğu kaydedildi.

Bu arada İnter'den alınan İsveçli İbrahimoviç'de bekleneni bulamayan Barcelona'nın bu futbolcu için gelecek tekliflere açık olduğu yazıldı. Barcelona'nın 4-2-3-1'lik sisteminde İbrahimoviç'in yerinin olmadığını ve İsveçli futbolcu için Guardiola'nın sezon sonunda vereceği rapora ve taleplerine bakılacağı söyleniyor.

Öte yandan İnter'in Portekizli teknik direktörü Jose Mourinho'nun Real Madrid'e gideceği de iddia ediliyor. Mevcut durumda İnter ile 2013 yılına kadar sözleşmesi bulunan Mourinho'nun 8 milyon euroya serbest kalabileceğini yazan İspanyol basını, her durumda Mourinho'nun sezon sonunda İnter'den ayrılmayı düşündüğünü öne sürdü. İngiliz basınınında da Mourinho'nun Real Madrid'in başına geçeceğine ilişkin iddialar yer aldı.

Ayrıca, Barcelona-İnter maçında Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola'nın saha kenarında İbrahimoviç'e taktik verdiği sırada yanlarına yaklaşan ve bir şeyler söyleyen Mourinho'nun neler söylediği Portekiz televizyonu tarafından ortaya çıkarıldı. Portekiz televizyonuna göre, Guardiola'nın yanına yaklaşan ve İspanyol teknik adamın omuzuna elini atan Mourinho'nun, Portekizce olarak, ''Normal şartlarda biz şampiyon olacağız'' dediği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...