İspanya'da Rodriguez kadrodan çıkarıldı

İspanya Milli Takımı'nın son yıllarda yakaladığı çıkışta önemli pay sahiplerinden biri olan Berni Rodriguez, sakatlığı nedeniyle Eurobasket 2009'da forma giyemeyecek

İSTANBUL - Eurobasket 2009'a final hedefiyle giden son Dünya Şampiyonu ve Avrupa Şampiyonası finalisti İspanya'da, Berni Rodriguez Polonya'da forma giyemeyecek.

Haziran ayında takımı Unicaja Malaga'nın Regal Barcelona ile oynadığı İspanya Basketbol Ligi playoff yarı final serisinde bileğinden sakatlanan Rodriguez'in şampiyonaya yetişmesinin zor olduğu açıklandı.

Daha önce Polonya'ya gitme ihtimalinin yüksek olarak açıklanmasına karşın, İspanya Basketbol Federasyonu doktorları yapılan son kontrollerde 29 yaşındaki oyuncunun sakatlığının beklenen düzelmeyi göstermediğini ifade ettiler.

Yaşadığı talihsiz sakatlıktan dolayı oldukça üzgün olduğunu söyleen Rodriguez, “Bu benim için gerçekten çok kötü oldu. Ülkeme Polonya'da katkıda bulunmayı hayal ederken bu sakatlığı yaşamak benim için tam bir felaket” şeklinde konuştu.

Malagalı oyun kurucu, “Ancak bu sakatlığın iyileşemeyecek olmasını şimdi öğrenmem hem ben, hem de Milli Takım teknik heyetinin önünü görebilmesi için iyi oldu. Artık görevim tüm gücümle takım arkadaşlarımı desteklemek ve onlar için enyisinin olmasını beklemek” dedi.

Rodriguez İspanya Milli Takımı'nın son yıllarda yakaladığı büyük çıkışta önemli pay sahiplerinden biriydi. İspanyolların 2006 Dünya Şampiyonası'nda altın, Eurobasket 2007'de ve 2008 Olimpiyat Oyunlarıı'nda da gümüş madalya kazanan takımların kadrosunda yer almıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...