İspanyolların Aragones iddiası

İspanyol basını Leo Franco’nun önceliğinin Atletico Madrid olduğunu, Fenerbahçe’nin Sırp Jovanovic ile ilgilendiğini ve Luis Aragones’e Belçika Milli Takımı’ndan teklif geldiğini iddia etti.

Haberler 10.05.2009 - 19:46

İspanyolların Aragones iddiası

MADRİD - İspanya'nın Atletico Madrid takımının kalecisi Leo Franco, Galatasaray'dan teklif aldığını ama önceliğinin Atletico Madrid olduğunu söyledi.

Arjantinli kaleci Franco, İspanyol basınında yer alan demecinde, ''Şu anda sadece Atletico Madrid'i düşünüyorum ve sözleşmemin bitmesi için halen zaman var. Atletico Madrid'in Şampiyonlar Ligi'ne katılması için ilk 4'e girmesine yardımcı olmak istiyorum. Türkiye'den beni aradılar ama her zaman söyledim. Atletico Madrid'in kararını bekliyorum'' dedi. Leo Franco'nun sözleşmesi 30 Haziran'da sona erecek.

Bu arada İspanyol gazeteleri, Real Madrid ve FC Barcelona'nın da geçmişte transfer etmek istediği Belçika'nın Standard Liege takımında oynayan Milan Jovanoviç ile Fenerbahçe'nin ilgilendiğini iddia etti.

''Aragones, Real Madrid ve Barcelona'nın eski hedefinin peşinde'' ifadesini kullanan gazeteler, 28 yaşındaki Sırp forvet oyuncusu Jovanoviç'in 2010 Haziran ayına kadar takımıyla sözleşmesi bulunduğunu hatırlattı.

Öte yandan Katalan spor gazetesi ''Sport'', Belçika basınına dayandırarak verdiği bir haberde, Fenerbahçe teknik direktörü Luis Aragones'e, Belçika Milli Takımı için teklif götürüldüğü ileri sürüldü. Belçika'nın Louis Van Gaal'dan olumsuz yanıt aldıktan sonra gözünü Aragones'e çevirdiği belirtilip, İspanyol teknik adamın kabul etmesi halinde 2010 Dünya Kupası elemelerinde, 9 Eylül'de İspanya'ya karşı Belçika'nın başında olabileceği kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...