İstanbul Europa Race start aldı

Avrupa'nın en büyük yelken yarışı İstanbul Europa Race altı teknenin katılımıyla, start aldı.  Yarışın startını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi.

29.08.2009 - 13:43

İstanbul Boğazı'nda cuma günü gerçekleşen gösteri yarışıyla başlayan ve tüm Akdenizin geçileceği İstanbul Europa Race,  Nice ve Barcelona etaplarının ardından 27 eylül'de Fransa'nın Brest şehrinde son bulacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenen organizasyonun startı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan yardımcısı ve tanıtımdan sorumlu Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül tarafından cumartesi günü saat 12.00'de Ahırkapıı mevkiinden verildi.

Startla birlikte İstanbul'dan hareket eden denizciler, 1450 deniz mili sonra Fransız Riviera’sı Nice'e varacaklar. Bir sonraki etapsa Nice ve Barcelona arasında geçilecek. Yarışçılar son etaptaysa Barcelona'dan hareketle Cebelitarık Boğazı'ndan Atlantik Okyanusuna açılacak ve Fransa'nın denizcilik tarihi ile ünlü şehri Brest'de finish görecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...