Son 6 maçını kazanan, lider Trabzonspor'un 2 puan gerisinde 2. sıraya yanaşan Fenerbahçe için belki de sezonun en rahat maçı olarak görünüyor. Ligin dibine demir atmış Kasımpaşa, son 2 haftadaki galibiyetle umutlansa da istim üstündeki Fenerbahçe'nin maçı rahat kotaracağı yorumları vardı maç önünde.

Aykut Kocaman'ın takımı, maça da bu değerlendirmeleri haklı çıkartacak cinsten baskılı başladı. Mehmet Topuz ve Dia'nın net fırsatları harcaması sonrası 'gol geliyor mu' derken, tam aksi oldu. Fenerbahçe'nin temposu düştü, Kasımpaşa diş göstermeye başladı. Ama her zaman olduğu gibi 'kurtarıcı' yine sahneye çıktı. 32'deki serbest vuruşta topun başına geçen Alex, kaleci Fırat'ın tecrübesizliğinin de katkısıyla ligdeki 17. golünü atıp, tribünleri ayağa kaldırdı.

Maç Fenerbahçe için daha kolaylaşmışken, Yobo'nun 'anlamsız' kafa vuruşu Azar'ın önüne düştü. Azar Karadaş sıyrılmaya çalışırken, Yobo'nun eliyle buluşan top sonrası, Halis Özkahya 2-3 saniyelik tereddüt sonrası beyaz noktayı gösterdi. Ancak Varela, penaltıyı Volkan'a nişanladı. Soyunma odasına moralli inme fırsatı da Kasımpaşa adına kaçtı.

İlk yarının son bölümündeki verimsiz oyuna rağmen, ikinci 45'e üstün çıkmayı bilen Fenerbahçe'nin tercihi düşük tempoydu. Daha fazla adamla gelen rakibinin vereceği açıklara bağlanan planlar 55'te meyve verdi. Niang şık hareketlerle ceza sahasına sokulup, Dia'ya verdi. Senegalli de yerden düzgün vuruşla köşeyi gördü: 2-0.

62'de Kasımpaşa'nın tutunma çabalarına Volkan yine şık kurtarışıyla 'dur' dedi. 79'da ise Keller altı pas içinde karşısında boş kale verken, inanılmazı başardı. Kalan dakikalarda tribünleri üzen tek şey ise; Selçuk'un sahayı sedyeyle terk etmesi oldu.

Kasım sonundan bu yana 11. maçı geride bıraktı Fenerbahçe, 7'si üst üste olmak üzere 10. galibiyetle müthiş bir seri... Liderlikleri belki 24 saat sonra kaybolabilir, ama bu seri ilerisi için bir hayli ümit verici. Zayıf rakibine verdikleri 3 net pozisyon ve etkili kontratak üretememeleri ise, zorlu maçlar öncesi tek uyarı niteliğinde...