İstanbul’da trafik felç oldu

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle öğle saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’nün her iki istikameti araç trafiğine kapatıldı. Köprü trafiğe açılmasına rağmen sürücüler için pazar kabusu devam ediyor.

İHA - ntv.com.tr 24.04.2016 - 12:55 | Son Güncelleme : 24.04.2016 - 12:57

İstanbul’da trafik felç oldu

Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde bu yıl 52’ncisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (TUR 2016) ve İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılmıştı. Saat 11.00 sıralarında Boğaziçi Köprüsü’nün her iki istikameti de araç trafiğine kapatıldı. Bisiklet turundan ve maratondan habersiz saatlerce trafikte kalan sürücüler duruma isyan etti.  

Boğaziçi Köprüsü yarışçıların geçişi sonrası trafiğe açıldı. 2. köprüdeki yoğun trafik halen devam ediyor. 

Yolda kalan vatandaşlar mecburen Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne yönelince burada da trafik uzun kuyruklar oluşturdu. FSM'de Anadolu-Avrupa yönünde Kozyatağı'dan başlayan trafik köprü sonrasına kadar devam ediyor. 

1. köprünün kapalı olduğunu öğrenen sürücüler Çamlıca'dan 2. köprüye bağlanmak isteyince bağlantı yolları da tamamen tıkandı. TEM'de Samandra'dan başlayan trafik köprü bağlantı noktasına kadar çok yoğun durumda. 

Avrupa -Anadolu yönünde de durum çok farklı değil. 2. köprüde trafik Mahmutbey'e kadar gerilemiş durumda. 

Saat 16.00’ya kadar kapalı kalması öngörülen Boğaziçi Köprüsü, turun tamamlanmasının ardından tekrar trafiğe açılacak.

Sayfa Yükleniyor...