İstanbul'dan Paris'e

2003'te TED Open'da onu izleyemeyenler ahlanıp vahlanıyorlardır. Robin Söderling, dünya spor tarihine adını yazdırdı. Bundan sonra bir şey yapmasa da olur.

NTV Haber 31.05.2009 - 19:27

MERT AYDIN - Hepimizin bildiği hikayedir. Robin Hood, zenginlerden alır fakirlere verir. Ondan yaklaşık bin yıl sonra adaşı da değişik bir iş gerçekleştirdi. İsveçli Robin Söderling koskoca Rafael Nadal'ı öyle böyle değil, evire çevire yendi.

Birkaç yıl önce TED'in dergisi için bir yazı yazmıştım. Demiştim ki, "TED Open'a gelen tenisçiler arasında geleceğin yıldızları var. Kaçırmayın. Sonra bir gün ben onu izlemiştim dersiniz". Söderling de 2003'te TED Open'ı kazanan adamdı.

2007'de Wimbledon'da 3.turda oynadıklarında olay yaratmışlardı yine. Yağmur yüzünden maç ertelene ertelene sinirler bozulmuştu. Bir de üstüne 5 sete uzayan bir maç olunca işler sarpa sarmıştı. Söderling, Nadal'ın hareketlerini taklit ederek ünlü raketle dalga geçmişti. Sonuçta kazanan Nadal'dı.

Daha bu ayın başında ikili, Roma Masters'ta karşı karşıya gelmişti. Söderling nefes bile alamadan maç bitmişti. 2 sette sadece 1 oyun vermişti Nadal, rakibine. Ama anlaşılan Söderling, o sırada maçı kazanmayla değil rakibinin sırlarını tespit etmekle meşguldü.

Bu maçın gösterdiği önemli bir şey var. Hangi spor olursa olsun imkansız diye bir şey yoktur. Robin Söderling elense onu kınayan, eleştiren çıkmazdı. Ama o zoru denedi. Artık bundan sonra elense de tarihe geçti. Nadal'ı Fransa Açık tarihinde ilk yenen adam o. Dünya spor tarihinin en unutulmaz başarılarından birine imza atan adam o. Eminim ki Söderling, Amerikalı olsaydı Hollywood, bu maçın filmini çekerdi. İnanın.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...