İşte Arenas'ın cezası

NBA yönetimi soyunma odasına silah getiren Gilbert Arenas Javarıs Crittenton'a verdiği cezayı kesinleştirdi.

Ntvspor 28.01.2010 - 14:26

İşte Arenas'ın cezası

NBA yönetimi, soyunma odasına silah getiren Washington Wizardslı oyuncular Gilbert Arenas ve Javarıs Crittenton'ın cezalarını kesinleştirdi. Her iki basketbolcu da, sezon sonuna kadar forma giyemeyecek. Bu cezanın All-Star oyun kurucu Arenas'a maliyeti ise 7.4 milyon doları bulacak.

Gilbert Arenas ve Javarıs Crittenton, takım uçağında kumar oynamalarının kendilerine bu kadar pahalıya mal olacağını akıllarının ucundan dahi geçirmiyordu. Ancak kumar borcu konusunda anlaşamayan iki oyuncu, soyunma odasına silahlarını getirince, son yılların en büyük skandallarından biri patlak verdi. NBA Başkanı David Stern, suçlarını kabul eden iki oyuncu ile son kez görüştükten sonra daha önce süresiz ligden men ettiği Arenas ve Crittenton'ın cezalarını kesinleştirdi. Her iki oyuncunun da çok üzgün olduğunu vurgulayan Stern buna karşın soyunma odasına silah sokulmasının "kabul edilemez" olduğunu vurguladı ve Arenas ile Crittenton'ın sezon sonuna kadar forma giyemeyeceklerini açıkladı. Wizards ise 6 yıl için 111 milyon dolarlık sözleşme imzalayan Arenas, oynamadığı her maç için

147 bin 200 dolar kaybedecek. Daha önce oynamadığı maçlarla birlikte, All-Star oyun kurucunun maddi kaybı 7.4 milyon doları bulacak. 1.4 milyon dolarlık sözleşmesi bulunan Crittenton ise maç başına 13 bin 435 dolar kaybedecek. Arenas hakkında hukuki süreç de sürüyor. Federal mahkemenin, yıldız oyuncu hakkındaki kararını 26 Mart'ta açıklaması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...