İşte Capello'nun silahları

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello, Dünya Kupası'nda en çok Walcott, Rooney ve Milner'a güvendiğini söyledi.

30.03.2010 - 11:28

İşte Capello'nun silahları

İngiltere Milli Takımı Menajeri Fabio Capello, Dünya Kupası'nda Walcott, Milner ve Rooney'den çok şey beklediğini söyledi.

Güney Afrika'da düzenlenecek Dünya Kupası'na az bir süre kala milli takımla ilgili açıklamalarda bulunan İtalyan teknik adam, Arsenal'da oynayan Walcott, Aston Villa'da forma giyen Milner ile Manchester United'ın yıldızı Rooney'e dikkat çekti.

21 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Walcott'un Dünya Kupası elemelerinde İngiltere Milli Takımı'na çok katkı sağladığını belirten deneyimli teknik adam, ''Bu yıl kendini geliştiren oyuncu ise Milner. Bizimle 3-4 maç oynadı ve milli takımın parçası oldu. Diğer önemli futbolcu Rooney, çünkü bu yıl çok fazla gol attı ve bizim için çok iyi şeyler yaptı. Çok etkileyiciydi. Umarım bu formunu Güney Afrika için de korur'' diye konuştu.

Dünya Kupası'nda fark yaratabilecek 3 futbolcu olduğunu savunan Capello, bu oyuncuların Portekizli Cristiano Ronaldo, Arjantinli Lionel Messi ile İngiliz Wayne Rooney olduğunu kaydetti.

Sakatlığı nedeniyle Dünya Kupası'nda oynayamayacağı açıklanan David Beckham'ı yine de milli takıma davet ettiğini anlatan Capello, ''Soyunma odasında da bizim için önemli. İngilizler için o bir sembol. Güney Afrika'ya bizimle gelip gelmek istemeyeceğini sorduk. Bu ona ve sakatlığının geçip geçmemesine bağlı'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...