Dursun Özbek: İster müebbet versinler, ister Taksim'de assınlar

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuştu. Özbek, PFDK'ya sevk edilmesiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ntvspor 10.02.2016 - 14:43

Dursun Özbek: İster müebbet versinler, ister Taksim'de assınlar

Başkan Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından NTV'de katıldığı 10'da Ekonomi adlı programdaki sözleri nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmesiyle ilgili açıklamalar yaptı.

"Ne şike yaptık ne de Avrupa'da 8-10 yedik" şeklinde açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevk edildiğini belirten Özbek;

"Burada telaffuz etmekten çekinmiyorum. Aynı şeyleri televizyonda da söyledim. UEFA, futbolun şike olayıyla ilişkilendirilmesine son derece karşı çıkmış. Fakat insanlar bunu farklı algılamaya çalıştı. Türkiye Futbol Federasyonu da beni PFDK'ya sevk etti; savunmamı istedi. Yaptığım açıklamanın ilgili kısmının kimseyi hedef almadığını ve rencide etmediğini düşünüyorum. Ama insanlar alıngan olabilir. TFF'nin bana gönderdiği yazıda 'sportmenliğe aykırı bir ifade' kullandığım belirtilmiş. Ben 500 yıllık bir kültürden gelen bir çınarın dalıyım. Galatasaray Başkanlığı duruşunu her yönüyle sergilemek zorundayım. Federasyon'a yazdığım mektupta, kullandığım ifadelerin içinde sportmenliğe aykırı bir husus olmadığını belirttim. Federasyon içeriğini bildirmeden, sadece tapeyi bana gönderip 'sportmenliğe aykırı' diye savunmamı istemiş. PFDK'ya sevkedilmemle ilgili benden beklenen savunmayı yapmayacağım. İsterlerse bana müebbet versinler, isterlerse Taksim Meydanı'nda assınlar, Galatasaray değerlerinden ödün vermem" dedi.

Sayfa Yükleniyor...