"İstifa olmaz"

Galatasaray Divan Kurulu'nun un etkili isimlerinden Hayrettin Kozak, "Yönetim görevine devam eder" dedi.

24.11.2009 - 16:39

Galatasaray Kulübü'nde Cemal Nalga skandalıyla ilgili olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı bugün yapılacak.

Kurul üyesi Hayrettin Kozak, yönetimin istifasını istemenin kimseye faydasının olmayacağını söyledi.

Hayrettin Kozak, çeşitli görüşlere bakıldığında yönetimin istifasını isteyenlerin olduğunu vurgulayarak, "Toplantıda bu tür bir görüş ağırlık kazanmaz. Yönetim görevine devam eder. Şu anda seçime 3 ay var. Yönetim istifa etse kime ne faydası var. İstifa isteyenlerin pek mantıklı olmadığını düşünüyorum. Yönetimin şubat ayında yapılacak Mali ve İdari Genel Kurul'da cevabını vermesi gereken çok soru var" diye konuştu.

Yapılacak Mali ve İdari Genel Kurul'dan çıkacak sonuca göre yönetimin yeniden aday olup olmayacağına kendisinin karar vereceğini dile getiren Kozak, "Ancak yönetim kurulunun başlamış olduğu görevi tamamlaması gerekir" dedi.

ALİ DÜRÜST
Divan Kurulu'nun olağanüstü yapacağı toplantıya katılacağını belirten eski yönetici Ali Dürüst ise yaşanan olaydan dolayı camianın en az zararla çıkması için birtakım tedbirler alınması gerektiğini söyledi.

Olayın adli kısmına bakmadığını anlatan Dürüst, "Kulübün bu olaydan en az zararla çıkması, kendisine yakışanı yapması için neler yapılması gerektiğini görüşeceğiz. Burada yönetimin icraatı kritik edilmeyecek. Bununla ilgili kişiler zaten cezalarını çekiyor. Kulübün bundan sonra ne yapması gerektiği toplantıda tartışılacak" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...