NTV

İstifa yok 3 puan var: 1-0

Spor

Beşiktaş, İnönü'de taraftarlarının başkan Yıldırım Demirören'e yaptıkları istifa tezahüratlarına 47 gün aradan sonra gelen galibiyetle yanıt verdi. Denizli'ye gol Tabata'dan.

İSTANBUL - Zor zamanlarda ortaya çıkar gerçek taraftar. Takımına desteğini verir. Karşı olduğu, değişmesi gereken noktaları da maçın öncesinde ve sonrasında belirtir. Böylelikle takımının ritmini bozmaz. Ama Beşiktaş taraftarının, en azından bir bölümünün, Denizlispor maçında yaptığı bu özellikle ters düşüyor. Sahada oynayan futbolcuyu ıslıklarsanız, maçla ilgisiz protestoları sahaya yansıtırsanız bunun iyi taraftarlık olduğunu söylemek yanlış olur.

Yeniçerilerin padişahlardan sadrazam istediği dönemlerden geçti bu topraklar. Birtakım adamlar, CSKA Moskova maçı dönüşü Rüştü'yü istediler başkandan. Ne yapacaklardı acaba? Rüştü kurban edilmediği için mi yumurta attılar başkana? Yıldırım Demirören'in hataları var eleştirilecek ama bu mudur yöntem?

Beşiktaş, bu olumsuz duruma rağmen fırtına gibi girdi maça. Daha ilk dakika dolmadan Yusuf soldan dans ederek geldi. Sıfır noktasından yerden ortaladı. Nobre'nin dokunuşu hayret nidaları arasında direkten geri geldi. Tabata yönetiminde harika oynuyordu Beşiktaş. 4'te Fink'in müthiş şutunu Cenk, elinin tersiyle kornere çeldi. 6'da Tabata'nın nefis ara pasını Serdar takip etti. Cenk'in yanında auta gönderdi topu.

Ancak bu futbola rağmen bir grup taraftar, maçı bırakıp yönetime öfke kusmaya başladı. Beşiktaş'ın temposu yavaş yavaş düşmeye başladı. 39'da Tabata soldan vurdu. Cenk başarılıydı.

İkinci yarıya Beşiktaş Nihat ve Bobo ile başlarken taraftarın durumu aynıydı. 49'da Beşiktaş atağında yaşanan karambolde sahanın en iyisi Tabata ağları buldu: 1-0. 421 lig dakikası sonra gelen bir goldü bu. 50'de Denizlispor kontratağında Ahmet sağdan vurdu. Maç boyu yuhalanan Rüştü çıkardı. 86'da Angelov bir anda bomboş topla buluştu. Ama Sivok son anda ayak koydu.

BEŞİKTAŞ-DENİZLİSPOR: 1-0
Hakemler: Fırat Aydınus, Serkan Ok, Aleks Taşçıoğlu
Beşiktaş: Rüştü, Ekrem, Sivok, Ferrari, İbrahim Üzülmez, Fink, Ernst, Serdar (46 Nihat), Tabata, Yusuf (46 Bobo), Nobre (79 Uğur)
Denizlispor: Cenk, Ahmet Cebe (72 Bangoura), Koffi, Burak, Çağlar, Emin, Caner (57 Berberovic), Fahri (57 Angelov), Douglas, Murat, Roberts
Gol: Tabata (49)
Sarı Kartlar: Ekrem, Nobre, Fink/ Fahri, Ahmet Cebe, Emin

Turkcell Süper Lig'de 2009-10 sezonunun fikstürü, puan durumu ve gol krallığı...