Deplasmanda CSKA Moskova'yı 1-0 yenerek yarı finale yükselen FC İnter ile İspanya'da konuk ettiği Arsenal'e 4-1'lik bir yenilgi yaşatan Barcelona'nın gollerini birbiri ardına sıralayan Arjantinli yıldız Lionel Messi, spor basınından övgü aldı.

İtalya'nın en çok satan gazetesi La Gazzetta dello Sport, FC İnter ve Barcelona'nın yarı finalde birbirleriyle mücadele edeceklerine de işaret ederek, "İnter 10 numara. Beri gel Messi" diye manşet attı.

Başyazıda, FC İnter'in, dün gece Hollandalı yıldız oyuncu Wesley Sneijder'in sert ve düzgün vuruşla attığı gol sayesinde 7 yıllık aradan sonra yarı finale yükseldiğine değinilerek, "Şimdi sıra Barcelona'da. Barcelona da hoş gele! Chelsea'yi yere sermesinin ardından CSKA'nın da defterini dürmüş olan Avrupalı İnter'in, artık hiç kimseden korkmasına gerek yok. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ilk dört arasındaki İnter, 10 numaralık takımın 10 numaralı oyuncusu Sneijder'in kanatlarıyla uçarak, pekala Madrid'deki finali hedefleyebilecek kapasitededir" ifadelerine ye verildi.

Merkezi Torino'da bulunan Tuttosport gazetesi de bugün, "Avrupalı İnter hep kazanıyor. Ancak Messi fırtınasıyla karşılaşacak" manşetiyle çıktı.

Başyazıda, Tuttosport'un bariz biçimde desteklediği FC Juventus'un, FC İnter'den ibret alması gerektiği savunularak, "Barcelona'nın harikulade oyuncu Leo Messi sayesinde Avrupa'yı büyülemesine İnter, (antrenörlükten de öte) kesinlikle sıra dışı bir şahsiyet olan Jose Mourinho ile karşılık verdi. Belirli aşamalarda blöf asla yeterli olmaz. Azami gayretle hedefi büyük tutmak lazım. Bu, Juve dahil olmak üzere, tüm Avrupa'ya verilmiş önemli bir mesaj" değerlendirilmesi yapıldı.

Corriere dello Sport gazetesi ise "İnter-Messi" biçimindeki iki kelimelik manşetin altındaki spot cümlelerinde, "Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde büyüleyici bir yarı final olacak. Sneijder Rusya'da sonucu belirlerken, yeni Maradona (Messi) Barcelona'yı coşturdu. Yarı final müthiş olacak" ifadelerine yer verdi.