Ivanovic terledi

Fransa Açık'ın son şampiyonu Sırp Ivanovic, İtalya Errani'yi 2 saat 2 dakikalık bir mücadelenin sonunda geçebildi

24.05.2009 - 14:17

Ivanovic terledi

Fransa Açık'ın kadınlarda son şampiyonu ve turnuvanın 8 numaralı seribaşı Sırp Ana Ivanovic, ilk turda İtalyan Sara Errani karşısında zorlanmasına rağmen 2-0 kazanıp tur atladı.

Son 2 ayı sakatlıklarla boğuşarak geçiren ve katıldığı turnuvalarda istediği sonuçları alamayan Ana Ivanovic, atom karınca kıvamındaki Errani karşısında ilk sette zorlandı. İlk setin 4. oyununda rakibinin servisini kıran Ivanovic, 5'inci ve 9. oyunlarda Errani'ye servis kırdırdı. Uzun rallilerde Ivanovic'i zorlayan İtalyan raket, 5-4 öne geçti. 10. oyunda sette kalmaya çalışan Ivanovic can havliyle işi tie-break'e bırakmayı başardı. Tie-break'te Ivanovic açıldı ve winner'larıyla 7-3'le seti lehine çevirdi. Bu setin özelliği Ivanovic'in 16 basit hatasına karşılık Errani'nin 5'te kalması ve winner'larda Ivanovic'in 24-12'lik üstünlüğüydü.

İkinci sete fırtına gibi giren ve 4-1 öne geçen Sırp raket, setin sonlarında yine sıkıntı yaşadı. Errani 5-3'e işi getirdi. Ama 6-3'lük set, Ivanovic'e 2 saat 2 dakikalık maçta 2-0'lık sonucu getirdi.

Ivanovic, "Zaten zor bir maç bekliyordum. Puanları almak için çok çalışmam gerektiğini biliyordum. Bunu başardığım için mutluyum. Geçtiğimiz yılki Amerika Açık benim için ders oldu. Artık tam iyileşmeden turnuvalara katılmıyorum. Madrid'e bu yüzden katılmadım. Şimdi dizimde bir problem kalmadı" diye konuştu.

Günün bir başka ilginç maçında turnuvanın 16 numaralı seribaşı Fransız Amelie Mauresmo, Alman Anna,Lena Groenefeld ile karşı karşıya geldi. Genç Alman  6-4 ve 6-3'lük setlerle maçı kazandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...