"İyi başlayıp iyi bitirmek istiyoruz"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi'nde Skenderbeu ile yapacakları maç öncesinde açıklamalarda bulundu. İlk 11'e henüz karar vermediğini dile getiren Güneş, iyi başlayıp iyi bitirmek istediklerini söyledi.

Ntvspor 16.09.2015 - 21:32

"İyi başlayıp iyi bitirmek istiyoruz"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve kaleci Tolga Zengin, UEFA Avrupa Ligi'nde Skenderbeu ile oynayacakları maç öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Cezalı Olcay ve sakat Oğuzhan dışında eksiklerinin olmadığını vurgulayan Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi'nde oynayacakları ilk maçı kazanmak istediklerini söyledi.

UEFA Avrupa Ligi'ne iyi bir başlangıç yapmak istediklerini dile getiren Güneş, "Burada olduğumuz için çok mutluyuz. İyi başlayıp iyi bitirmek istiyoruz. 3 puan bizim için de onlar için de çok önemli. Güzel bir maç olmasını bekliyorum. Cezalı Olcay, sakat Oğuzhan dışında bir eksiğimiz yok. Takım olarak en az onlar kadar disiplinli ve isteyerek oynayarak sahadan 3 puanla ayrılmak istiyoruz" dedi.

Maça hangi 11'le başlayacağına henüz karar vermediğini belirten Güneş,"Yarın kimin oynayacağını ben de bilmiyorum. İlk 11'e yarın karar vereceğim. Herkes ilk 11'de oynayabilir. Kadrodaki herkesin hazır olması gerekiyor. Yarın için de nasıl bir 11 olacağını söyleyemem, ama oynayacak olan en iyi oyuncular olacaktır. Takım olarak sahaya çıkacağız. Maçı kazanmak istiyoruz, diğer maçları düşünmüyoruz" şeklinde konuştu.

Her maçta olduğu gibi bu maça da kazanmak için çıkacaklarının altını çizen tecrübeli teknik adam,"Oyuncular ve takımlar Avrupa'da yarışmak için çalışırlar. Önce Şampiyonlar Ligi, olmazsa Avrupa Ligi... Benim için her maç kazanılması gereken bir maçtır. Yarınki maçta da durum bu. Oyun disiplinine bağlı, kazanmak için oynayan, güzel futbol oynayan bir takım olup, kazanmak istiyoruz. İyi oyuncuları var, gruplara kaldılar. Onları da tebrik ediyorum. Onların da bize karşı kazanmak için oynayacaklarını biliyoruz. Buna hazır olacağız" dedi.

Zirveye çıkmak için merdiven basamağına iyi basmak gerektiğini belirten Güneş, "Zirveye çıkmak çok önemlidir ama oraya gitmek için merdiven basamağına iyi basmak gerekir. Yarınki maçı kazanmak istiyoruz, onun için buradayız" diye konuştu. ,

TOLGA ZENGİN: "İLK HEDEFİMİZ 3 PUAN ALMAK" 

Kaleci Tolga Zengin ise maçın önemine vurgu yaparak "Yarın UEFA'da ilk maçımıza çıkacağız. Baktığımız zaman rakibimiz belki grubun en zayıf takımı olarak düşünülebilir ama çok zor bir maç bizi bekliyor. Çok sıcak bir havada oynayacağız ve rakibimizde güçlü bir ekip. Zor bir maç olacak ve elimizden geleni yapıp, Türkiye'ye 3 puanla dönmek istiyoruz. İlk hedef yarın ki maç. Hedefe gitmek için maç maç düşünüyoruz. Yarınki maçı yaşayıp adım adım hedeflere gideceğiz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...