'İyi futbol ve şampiyonluk istiyoruz'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum "Bu devrede daha fazla puan kazanmak istiyoruz ve daha az ceza yemek istiyoruz. Daha iyi bir futbol sahaya yansıtmak ve tabii ki sonunda şampiyon olmak istiyoruz." dedi.

26.01.2010 - 22:47

'İyi futbol ve şampiyonluk istiyoruz'

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan "Teknik Analiz" programında, sezonun ikinci yarısında ilk yarıya oranla her konuda daha iyi bir Fenerbahçe beklediğini söyledi. Daum, ikinci yarı beklentilerini daha fazla puan, daha az ceza, daha iyi bir futbol ve şampiyonluk olarak sıraladı.

Christoph Daum, kötü hava koşullarının işlerini zorlaştırdığını ifade eden Daum, "Kötü hava şartlarında laktat testi yapıldı. Bu bizim için çok önemli. Çünkü bizi çok yoğun bir maç trafiği bekliyor. Futbolcularımızı maçlara en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz.  Hava şartları işimizi biraz zorlaştırdı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Can Bartu Tesisleri'nde çalışamadık. Hem laktat testini hem de antrenmanımızı Fenerbahçe Spor Kulübü Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde yaptık Bundan sonraki bölümde Can Bartu Tesisleri'nde çalışmak istiyoruz" dedi.

HAVA ŞARTLARI İKİ TAKIM İÇİN DE GEÇERLİ
Laktat testinin önemine değinen Alman teknik adam, "Laktat testleri antrenman seviyesini belirlemek için çok önemli. Futbolcularımıza uyguladığımız antrenman programlarına oyuncuların nasıl cevap verdiğini görmemiz gerekiyor. Antrenman seviyesini doğru uygulamak için bu testi yapıyoruz. Kondisyonla ilgili önemli bir çalışma. Almanya'dan gelen uzman bir ekiple çalışıyoruz. Köln Spor Akademisi'nden gelen ekip bu konunun uzmanı ve yıllardır onlarla çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Olumsuz hava şartlarının Sivas maçında da etkili olacağını belirten Daum, "Hava şartları her zaman iki takım için geçerlidir. İstanbul da soğuk. Havalar -8 gibi olduğu zaman denize kıyısı olmayan illere göre çok daha fazla soğuk hissediliyor.Hava Sivas'da soğuk olacak ama bizi fazla  etkilemeyecektir. Sivas'ın sahasında yerden ısıtma uygulandığı için zeminde de bir problem olacağını sanmıyorum." şeklinde konuştu.

ÖNDER ŞANSI İYİ DEĞERLENDİRMELİ
Bir süredir Fnerebahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu kararıyla takımdan ayrı olarak çalışmalarını sürdüren Önder Turacı'nın yine yönetimin kararıyla takımla çalışmalara başladığını ifade eden Daum, "Yönetimimiz Önder Turacı'ya verdiği ceza ile tüm futbol takımına ve kamuoyuna bir mesaj vermek istemiştir. Önder sezonun ilk yarısında iyi bir performans sergiledi. Yönetimin kararı sonrası takımdan ayrı olarak aksatmadan çalışmalarını sürdürdü ve kendini hep hazır tuttu. Şimdi ise top yine Önder'de. Önder'in Fenerbahçe futbol takımında olmayı hak ettiğini göstermesi lazım. Verilen bu sansı iyi değerlendirmeli." dedi.

Sivasspor maçında kart cezalısı dört futbolcu bulunduğunu hatırlatan Daum, "Eğer Sivasspor eksik 4 futbolcumuzu kendileri için avantaj olarak görüyorsa bu bizim için bir avantajdır. Sivasspor bizi küçümserse bu önemli bir avantaj. Sonuçta 11 kişi çıkacağız. Eksiklerimizden dolayı biz şikayetçi değiliz." ifadelerini kullandı.

İYİ FUTBOL VE ŞAMPİYONLUK
Sezonun ikinci yarısında ilk yarıya göre her konuda daha önde bir Fenerbahçe görmek istediğini belirten Daum, "Antalya ve Denizli maçlarını değerlendirmeye alamayız. Çünkü  iki maçın da şartları çok farklıydı. Ama hazırlık döneminde gördüklerimden ve takımın performansından yola çıkarak beklentilerimi sizinle paylaşırsam, bu devrede daha fazla puan kazanmak istiyoruz ve daha az ceza yemek istiyoruz, artı oynadığımız maçlarda daha iyi bir futbol sahaya yansıtmak ve tabii ki sonunda şampiyon olmak istiyoruz." dedi.

Kart cezalarının Fenerbahçe adına çok fazla olduğuna dikkat çeken Daum, "Çok ceza aldık Bu cezaları gereksiz yere aldığımızı söylemeliyiz. Bu konuda hakemlerden hiç şikayetçi değilim. Aldığımız ceza sayısını düşürmek istiyoruz."  diye konuştu.

ALTERNATİFLER ÇOĞALDI
Yeni transfer edilen Gökhan Ünal'la birlikte forvet hattında alternatiflerin çoğaldığını belirten Daum, "Gökhan Ünal'la birlikte Güiza, Semih, Deivid ve Alex'ten oluşan forvet hattımız bize çeşitli alternatifler ortaya koyma fırsatı sunuyor. Ama ben tek forvet, çift forvet ya da üç forvet oynarız gibi kalıplara karşıyım. Biz bazen çift , bazen üç forvetle de oynamayı isteyebiliriz. Bu çoğu zaman oyun içinde şekillenmeli ve uygulanabilmelidir. Kadromuz bu tür alternatifleri uygulayabilecek özelliklere sahiptir" dedi.

Deivid ve Güiza'nın sakatlıklarının kendilerini üzdüğünü dile getiren Daum, "Bir antrenör her futbolcunun sağlam olmasını ister. Deivid maalesef çok sakatlık yaşadı ve bu sezon takıma çok fazla verim sağlayamadı.Güiza'nın ise topuğunda ağrıları var. Uzun zamandır var olan bir sakatlık bu. Gerçekçi olmak lazım, bu sakatlık bir iki günde geçecek bir saklık değil. Sağlık ekibimiz bu konularda yoğun çalışıyor. Umarım en kısa sürede bu futbolcularımız sağlıklarına kavuşurlar." İfadelerini kullandı.

Takımda çok fazla şans bulamayan futbolcuların performansından memnun olduğunu söyleyen Alman çalıştırıcı, "Genelde çok fazla forma şansı bulamayan oyuncuların performansından memnunum. Hem Avrupa'da hem kupada görev verdiğim oyuncularım görevlerini layıkıyla yerine getirdiler.Tüm oyuncularıma sonsuz.güvenim var .Daha iyi olmalarını bekliyorum performanslarını daha da yükseltmeleri gerek.Bizim bu zor maratonda tüm oyuncularımıza ihtiyacımız olacak" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...