Riekerink: İyi oynayan bir Galatasaray vardı

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink maç sonrası yaptığı açıklamada, "İyi oynayan bir Galatasaray vardı" dedi.

Ntvspor 08.05.2016 - 22:45

Galatasaray eşiktaş.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, özellikle ilk yarıda iyi oynayıp oyunu kontrol ettiklerini ancak yedikleri golden sonra oyundan düşüp kaybettiklerini söyledi.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Hollandalı teknik adam "En önemli nokta; maçı kontrol eden ve iyi oynayan bir Galatasaray vardı. Takımımı tebrik ediyorum" dedi.

"Kaybettiğimiz için üzgünüm ve hayal kırıklığı yaşıyorum" ifadesini kullanan teknik adam şöyle devam etti:

"Göreve başladığımdan beri en iyi ilk 45 dakikayı oynadık. Her konuda oyunun hakimi bizdik. Disiplinli bir defans yaptık. Doğru zamanlarda rakibe baskı yaptık. Onun haricinde top bizdeyken de çok iyi performans gösterdik. Birçok şans yakaladık. Taraftarlarla oyuncular arasında ilk yarıda çok iyi bir iletişim vardı. İlk 45 dakikadan dolayı inanılmaz mutluyum.

Maçtan önce 60 dakika oynaması konusunda Wesley (Sneijder) ile konuşmuştuk. 65 dakika oynadı. İkinci yarıda Beşiktaş biraz daha baskı uyguladı. Gol atmadan önce de pozisyonlar yakaladılar. Golden sonra oyundan düştük. Son 5 dakika yine bir denedik ama biraz da şanslı olmanız lazım. En önemli nokta; maçı kontrol eden ve iyi oynayan bir Galatasaray vardı. Takımımı tebrik ediyorum. Nasıl oynadığımızdan ziyade ne yazık ki sonuç daha önemli." 

Sayfa Yükleniyor...