Marsel İlhan: İzmir benim için yeni bir başlangıç

Milli tenisçi Marsel İlhan, "Çok zor bir yıl geçirdim. İzmir benim için yeni bir başlangıç" dedi.

Anadolu Ajansı 25.09.2016 - 19:58 | Son Güncelleme : 25.09.2016 - 20:27

Marsel İlhan: İzmir benim için yeni bir başlangıç

Teniste ATP Challenger Tur takviminde yer alan 9. TEB İzmir Cup finalinde Cem İlkel'i 2-0 mağlup eden Marsel İlhan, "Çok zor bir yıl geçirdim. İzmir benim için yeni bir başlangıç." dedi.

Örnekköy'deki Ulusal Tenis Eğitim Merkezi'nde düzenlenen turnuvanın final maçının ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan Marsel İlhan, çok özel bir haftayı geride bıraktıklarını söyledi.

İzmir'de her zaman güzel ve özel bir seyirci olduğunu aktaran Marsel İlhan, şöyle konuştu:

"İzmir'de oynamak her zaman çok güzel. Cem'i tebrik ediyorum. Umarım bundan sonra daha fazla final oynayacağız. Daha yolun başındayız. İlk antrenmanda aramızda şakalaşmıştık ve 'belki final oynarız.' demiştik. Güzel bir final oldu. Çok zor bir yıl geçirdim. İzmir benim için yeni bir başlangıç. Herkese çok teşekkür ediyorum."

Dünya sıralamasında 265. durumda bulunan Marsel İlhan'ın yeni sırası 211 olacak.

"FİNALE YÜKSELMEYİ DÜŞÜNMÜYORDUM"

Konuşmasına "Bu kadar insanın önünde tenis oynamayı bilmiyordum" diyerek başlayan Cem İlkel de, turnuva öncesinde finale yükselmeyi düşünmediğini kaydetti.

Cem İlkel, "İlk turu, ikinci turu geçmeyi planlıyordum. Buradaki özel seyirci ile çok özel anlar yaşadım. Ortam çok güzeldi, ilk günden beri desteklediler. Burayı başlangıç olarak görüyorum. Benim için çok güzel bir tecrübe oldu." dedi.

Cem İlkel yarın açıklanacak dünya sıralamasında 321'incisıraya yükselecek ve kariyer rekoru kıracak.

Sayfa Yükleniyor...