İzmirliler yenişemedi

Yükselme Grubu'ndaki Ege derbisinde Karşıyaka ile Altay ile golsüz berabere kaldı.

Haberler 17.05.2010 - 23:04

İzmirliler yenişemedi

Turkcell Süper Lig'e yükselecek üçüncü ve son takımın belirleneceği Yükselme Grubu karşılaşmaları başlarken, Karşıyaka ile Altay 0-0 berabere kaldı.

İki İzmir temsilcisi Karşıyaka ile Altay'ın Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki karşılaşmasından gol sesi çıkmayınca, her iki takım da 1'er puana razı olmak durumunda kaldı.

Bank Asya 1. Lig Yükselme Grubu'nda ikinci maçlar, 20 Mayıs Perşembe günü yapılacak. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Altay-Adanaspor, Ali Sami Yen Stadı'nda ise Konyaspor-Karşıyaka karşılaşmaları oynanacak.

KARŞIYAKA: 0 - ALTAY: 0
Stat:
Atatürk Olimpiyat
Hakemler: Kuddusi Müftüoğlu xx, Alpaslan Dedeş xx, Orkun Aktaş xx
Karşıyaka: Ramazan xx, Volkan xx, Gurur xx, Fuat xx, Kerem xx, Ayhan xx (Dk. 90 Eser ?), Kıvanç xx, Taha xx, Köksal xx (Dk. 60 Emrah x), Mutlu xx (Dk. 86 Erçağ x), Okan xx
Altay: Soner xx, Yüksel xx, Yiğitcan xx, Onur xx, Mehmet Budak xx, Tiago xx, Ercan xx, Musa Çağıran xx, Mesut xx (Dk. 86 Zafer x), Musa Sinan xx (Dk. 87 Cenk Ahmet x), Şehmus xx
Sarı kartlar: Dk. 9 Volkan (Karşıyaka), Dk. 26 Yiğitcan (Altay)

MAÇTAN ÖNCE KAVGA
Karşıyaka-Altay maçından önce stat locasında kavga yaşandı.

Altaylı taraftarların bulunduğu tribünün hemen üstünde bulunan localardaki bir kişi, Karşıyaka atkısını hemen alt tribünde yer alan taraftarlara açıp gösterince olay çıktı. Altaylı taraftarlar locaya girip, Karşıyakalı iki taraftara saldırdı. Karşıyakalı taraftarlar da yanıt verince, kısa süreli bir arbede yaşandı. Daha sonra bu taraftar emniyet güçleri tarafından locadan çıkartılarak, olayın büyümesi önlendi.

İki İzmir ekibinden Karşıyakalı taraftarlar karşılaşmaya daha fazla ilgi gösterdi.

Maçı yaklaşık 5 bin Karşıyaka taraftarı izlerken, Altaylı 2 bin taraftar da protokol tribünün bulunduğu bölümde yer aldı.

GÜVENÇ KURTAR’IN İLK MAÇI
Altay'ın yeni teknik direktörü Güvenç Kurtar, takımın başında ilk kez maça çıktı.

Kurtar, normal sezonun bitiminin ardından görevinden ayrılan Zafer Bilgetay'ın yerine gelmişti.

Sayfa Yükleniyor...