Izzo: Şampiyonluğu hedefliyoruz

Michigan State’in tecrübeli antrenörü Tom Izzo, Connecticut’ı eleyeceklerini söyledi.

Haberler 02.04.2009 - 12:05

Izzo: Şampiyonluğu hedefliyoruz

NCAA’de final-four heyecanı yaklaşırken, Michigan State’in 54 yaşındaki antrenörü Tom Izzo, takımının Connecticut’ı eleyebilecek güçte olduğunu söyledi.

Michigan State’in başarısından henüz tatmin olmadığını söyleyen Tom Izzo, “Daha önce bu kupayı kazanmıştık. O yüzden final-four’a kalmanın başarı olarak görülmesini istemiyorum” diyerek takımının iddiasını kanıtladı.

Izzo, “Her ne kadar final-four’a kalmak çok keyifli olsa da, dünyada değişmeyeceğim tek bir an var: kupayı kaldırmak. Ve bunu tekrarlamak istiyorum.”

Çeyrek finalde seri başı Louisville Üniversitesi’ni eleyen Michigan State, 1999 yılından bu yana beşinci kez final four’a kalmayı başardı. Son 11 yıla bakıldığında hiçbir okul, Michigan State kadar dörtlü final görmedi. Michigan State 2000 yılında NCAA şampiyonu olmuştu.

Michigan eyaletine bağlı olan Detroit’te yapılacak final-four’da seyirci avantajını elinde bulunduran Michigan State’de antrenör Izzo takımının bundan olumlu etkilenmesini istediğini söyledi. “Seyircimiz önünde kazanmayı çok istiyoruz. Ancak bu desteği bir avantaja çevirmek istiyorsak olduğumuzdan daha iyi oynamalıyız” diyen Izzo, yarı finalde Connecticut’a karşı bazı sürprizler hazırladığını da söyledi.

Michigan State ile Connecticut arasında oynanacak final-four maçı 4 Nisan Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece saat 01:00’de NTV SPOR ekranlarından naklen yayınlanacak.

Sayfa Yükleniyor...