Jack Nicholson İstanbul'a geliyor

Basketbolun yıldızları Kobe Bryant ve LeBron James gibi süperstarlar İstanbul'daki Dünya Şampiyonası'na katılamıyor ancak yerlerini Hollywood şöhretleri dolduracak.

11.08.2010 - 18:04

Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na ünlü basketbolcular gelemeyecek ama dünyaca ünlü şöhretlerin dev organizasyonda boy göstermesi bekleniyor.

Kobe Bryant, LeBron James, Dirk Nowitzki, Andrei Kirilenko, Tony Parker gibi ünlü basketçilerin 27 Ağustos'ta başlayacak Dünya Basketbol Şampiyonası'na katılamıyor ancak açığa dünyaca ünlü yıldızlar kapatacak.

Basketbolseverlerin her Los Angeles Lakers maçında kenarda izledikleri ünlü sinema yıldızı Jack Nicholson'ı Türkiye Basketbol Federasyonu’nu İstanbul'a davet etti. Davete olumlu yanıt veren efsane oyuncunun özel uçağı ile Türkiye'ye gelmesi bekleniyor. Nicholson, ABD’nin yer alacağı İstanbul grubundaki karşılaşmaları izleyecek.

BEYONCE VE SHAKIRA DA BEKLENİYOR
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nın açılışı 27 Ağustos’ta 17 bin kişilik Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Organizatörler, şampiyona açılış töreni için dünyaca ünlü starlarla görüşmeleri sürdürüyor. Açılışta Beyonce ve Shakira gibi yıldızlar da boy gösterebilir.

Açılış töreninde ayrıca Müslüm Gürses, Sezen Aksu, MFÖ ve sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Anadolu Ateşi de sahne alacak. Ayrıca Oscar törenleri dışında açılışlara katılmayan ünlü Cirque De Soleil de muhteşem gecede yer alacak.

Açılış gecesine başta ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Başbakanı Vladimir Putin olmak üzere, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Yunanistan Başbakanı Papandreu, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Ürdün Kralı Abdullah gibi şampiyonaya katılacak 23 ülkenin liderleri de davet edildi.

27 Ağustos gecesi İstanbul’un her yerinden görülecek havai fişek ve ışık gösterileri yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...