Jacop taraftara güvence verdi

Yabancı sermayenin elinde bulunan Portsmouth'da işler umulduğu gibi gitmiyor. Kulüp icra kurulu başkanı Mark Jacop, şu aşamada futbolcu satışının söz konusu olmadığını söyledi.

Ntvspor 08.01.2010 - 10:58

Premier Lig kulüplerinden Portsmouth'da işler saha içinde de saha dışında da planlandığı gibi gitmiyor. Ağustos ayında Arap sermayesi tarafından satın alınan kulüp, Premier Lig’deki benzerlerinin aksine büyük bir ekonomik sıkıntı yaşıyor. 3 aydır 3 milyon sterlin tutarındaki oyuncu maaşlarını gecikmeli yatıran Portsmouth, kulüplere olan borçlarını da döndürmekte zorlanıyor.

Borçlarını düzene koyana kadar transfer yapması yasaklanan Portsmouth'un Başkanı Peter Storrie, finansal olarak rahatlamak için gerekirse oyuncu satabileceklerini açıklamıştı. Kulübün kümede kalma mücadelesi verdiği dönemde Storrie'nin bu öngörüsü taraftarı kaygılandırırken, Portsmouth İcra Direktörü Marc Jacop'tan farklı bir açıklama geldi. Taraftara güvence veren Jacop, "Korkmayın böyle birşey olmayacak" dedi.

Jacop, menajer Avram Grant'ın onay vermesi ve gerçek fiyatını bulması halinde her futbolcularını satabileceklerini söyledi.

Portsmouth, 20. hafta sonunda Premier Lig'de 14 puanla düşme hattının 4 puan gerisinde 20. sırada yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...