James ve Paul haftanın oyuncuları

Doğu Konferansı'nda LeBron James, Batı Konferansı'nda ise Chris Paul haftanın oyuncuları seçildi.

23.03.2009 - 23:24

Cleveland Cavaliers'ın atletik forveti LeBron James ve New Orleans Hornets'in oyun kurucusu Chris Paul, NBA'de her iki konferansta haftanın oyuncuları seçildiler.

Cleveland Cavaliers Doğu Konferansı'nda oynadığı dört maçın hepsini kazanırken maç başına 30.3 sayı, 10.3 ribaund, 7.8 asist ve 2.3 top çalma ile oynayan LeBron James bir kez daha Doğu'da haftanın oyuncusu unvanını aldı. Dört maçın üçünde double-double yapan LeBron James, takımının Orlando Magic'i 97-93 yendiği maçta 43 sayı ve 12 ribaund ile mücadele etti. James, bu sezon yedinci kez konferansında haftanın oyuncusu seçildi.

Chris Paul'ün takımı New Orleans Hornets ise Batı Konferansı'nda dört maçın üçünü kazandı. Paul bu maçlarda 28.5 sayı, 9.5 asist ve 4.5 top çalma ortalamaları tutturdu. Chris Paul, bu sezon Batı Konferansı'nda dördüncü kez haftanın oyuncusu seçildi.

James ve Paul'ün ödüllendirildiği bu haftada diğer adaylar şöyleydi: Boston Celtics'ten Rajon Rondo, Charlotte Bobcats'ten Gerald Wallace, Houston Rockets'tan Ron Artest, Miami Heat'ten Dwyane Wade, Phoenix Suns'tan Jason Richardson ve Portland Trail Blazers'tan Brandon Roy.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...