''Rome WTA Tour'' turnuvasının ilk yarı final mücadelesinde, dünya 1 numarası ABD'li Serena Williams'ı çekişmeli geçen mücadelenin ardından yenmeyi başaran 7 numaralı seribaşı Sırp raket Jelena Jankovic, finale yükselmeyi başardı.

İtalya'nın başkenti Roma'daki ''Foro Italico'' bölgesinde yer alan toprak kortlarda düzenlenen ve toplam 2 milyon dolar ödüllü turnuvanın altıncı günü, dünya 1 numarası ABD'li raket Serena Williams ile 7 numaralı seribaşı Sırp Jelena Jankovic arasındaki yarı final mücadelesine sahne oldu. Serena Williams'ı, 4-6, 6-3 ve 7-6(5)'lık setlerle 2-1 mağlup eden Jankovic, turnuvada finale çıktı.

Merkez Kort'ta oynanan ve yaklaşık 3 saat süren ilk yarı final maçında, ilk seti 6-4'lük sonuçla ABD'li Serena Williams alırken ikinci sete ağırlığını koyan Sırp raket Jankovic, seti 6-3 kazanarak mücadeleyi final setine taşımasını bildi.

Karşılaşmanın final setinde iki rakette birbirlerinin servisini kırarak oyuna tutunurken, son set 6-6'lık eşitlikle tie-break setine uzadı. Tie-break'te bir ara oldukça geriye de düşen Jankovic, peş peşe rakibinin servisini kırarak, avantajı yakaladı ve tie-break'i de 7-5 kazanarak, ''Rome WTA Tour''un finaline yükseldi.

Turnuvanın bir diğer yarı final maçında bir başka Sırp raket, eski dünya 1 numarası Ana Ivanovic, İspanyol Jose Maria Sanchez ile karşılaşacak.

IVANOVİC BURAYA KADAR
''Rome WTA Tour'' turnuvasının ikinci yarı final mücadelesinde, İspanyol Maria Sanchez, Sırp rakibi eski dünya 1 numarası Ana Ivanovic'i eleyerek, adını finale yazdırdı.

İtalya'nın başkenti Roma'daki ''Foro Italico'' bölgesinde yer alan toprak kortlarda düzenlenen ve toplam 2 milyon dolar ödüllü turnuvanın altıncı gününde, oynanan ikinci yarı final müsabakasında İspanyol Jose Maria Sanchez ile Sırp Ana Ivanovic karşılaştı.

Merkez Kort'ta oynanan ve 1 saat 12 dakika süren mücadele sonucu İspanyol raket Sanchez, Ivanovic'i 6-4 ve 6-2'lik setlerle 2-0 mağlup ederek, finalde bir başka Sırp raket, 7 numaralı seribaşı Jelena Jankovic'in rakibi oldu.

İlk seti oldukça çekişmeli geçmesine rağmen kazanan Sanchez, ikinci sette de ağırlığını arttırarak, mücadeleyi iki sette kazanmayı bildi.

Sanchez'in finaldeki rakibi Jankovic de yarı finalin bir diğer ayağında dünya 1 numarası ABD'li Serena Williams'ı eleyerek finale gelmişti.

Sanchez tenis kariyeri boyunca özellikle çiftler kategorisinde partneri Nuria Llagostera Vives ile yakaladığı başarılarla adını duyururken, ''Rome WTA Tour''un 3. turunda dünya iki numarası Danimarkalı Caroline Wozniacki'yi eleyerek büyük bir sürprize imza atmıştı.