Jazz, Boozer'la kendine geldi

İki gece önce büyük hayal kırıklığı yaşayan Utah Jazz, Boozer'ın skor liderliğinde Okur'un da çift haneli sayılara ulaştığı maçta Bulls'u devirdi.

Ntvspor 27.11.2009 - 08:56

Jazz, Boozer'la kendine geldi

Salt Lake City'deki EnergySolutions Arena'da oynanan ve 18 bin 45 taraftarın izlediği maçta Utah Jazz, Chicago Bulls'u konuk etti. Jazz'da Mehmet Okur da dahil 5 oyuncu çift haneli sayılara ulaşırken, Bulls'da bu rakam 3'te kaldı ve ev sahibi 2 saat 23 dakika süre maçı 19 sayı farkla 108-86 kazandı.


Utah Jazz'da 35 dakika süre alan Carlos Boozer, 14'te 12 isabetli atışla toplamda 28 sayı kaydederken maçın en skorer ismi oldu. Boozer, 28 sayısını 8 ribaund ve 5 de asistle süsledi. 39 dakika süre alan Deron Williams ise 11'de 9 isabetli atış kaydettiği karlışmayı 21 sayıyla tamamladı. 21 sayısının yanı sıre 3 top çalan Williams 6 asist verdi ve 3 ribaund aldı. 40 dakika süre alan Ronnie Brewer, 12'de 7 saha içi atışıyla toplamda 15 sayı kaydederken 6 asist verdi, 3 ribaund aldı.

Mehmet Okur ise Bulls karşısında 29 dakika süre aldı. Okur, 6 sayıda kalan Wesley Williams'dan sonra ilk 5'te başlayan ve en az süre alan ikinci isim olurken karşılaşmayı 14 sayı, 3 asist ve 2 ribaund ile tamamladı. Okur, saha içinden 9'da 5 ile oynarken, 2'de 2 üç sayılık basket ve 3'te 2 serbest atış yüzdeleriyle karşılaşmayı tamamladı. Jazz'da maça yedek başlayan Paul Mislap, 30 dakikada 12 sayı üretti ve 9 ribaund toplayarak galibiyete katkı yapan bir diğer isim oldu.

Deplasmanda Jazz'ı devirmek için Utah'a gelen ancak umduğunu bulamayan Bulls'da takımının en skoreri Luol Deng oldu. Deng, 39 dakika süre aldığı karşılaşmada 26 sayı üretti ve 8 ribaund aldı. Deng'in bu çabası fazla destek görmeyince Jazz karşısında fazla şansı kalmayan Bulls'da çift haneli sayılara ulaşan diğer iki isim, 19 sayıyla oynayan Derrick Rose ve maça sonradan girerek 19 dakika süre aldığı karşılaşmada 10 sayı üretyip 5 ribaund alan James Johnson oldu. Bulls, bu sonuçla ilk 5'inden sadece 2 ismin çift haneli sayılara ulaşabildiği geceden mağlubiyetle ayrılırken peş peşe 4'üncü maçını kaybetti.

Günün sonunda salondan yüzü gülerek ayrılan Jazz'da keyifleri yerine getiren bir diğer nokta, iki gece önce Salt Lake City'de Oklahoma City'e kaybedilen maçta kaydedilen 24 top kaybının bu maçta 14'e indirilmesi oldu.

MAGIC, HAWKS'A 'DUR' DEDİ
NBA'de günün diğer maçında Atlanta Hawks, Orlando Magic'i konuk etti. Hawks'ın yüksek performansı Magic karşısında sona ererken, Florida ekibi salondan 93-76'lık galibiyetle ayrıldı.

NBA'de ayın maç programı ve toplu sonuçlar...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...