Juve ve Fiat'ın genç varisi NBA maçına "el attı"

Raptors'ın son saniye basketiyle kaybettiği Lakers maçında son dakikada Raptors atağını topa vurarak kesen Juventus ve Fiat'ın varisi Lapo Elkann, basketboldan "fazla anlamıyorum" diyerek özür diledi.

Ntvspor 12.03.2010 - 08:48

Juve ve Fiat'ın genç varisi NBA maçına "el attı"

Los Angeles Lakers'ın önceki gün Toronto Raptors'ı 109-107 yendiği maçın son iki dakikasında Raptors'ın da maça ortak olduğu anda ortaya çıkan ve Raptors hücumuna engel olan Lapo Elkann hem İtalya'da hem de NBA'de güne damga vurdu.

Fiat ve Juventus'un varislerinden olan Lapo Elkann, maçın son anlarında Raptors'dan Jose Calderon'ın saha dışına çıkan topa müdahale etmesine izin vermeyerek topa vururken Kanada ekibinin olası bir hücumdan sayı şansı yakalamasına izin vermemişti.

Kobe'nin son saniye basketiyle maçı kazanan Lakers'ın avantajına olan bu hareketiyle İtalya'da ve NBA'de günün konusu olan 32 yaşındaki Elkann, New York doğumlu. Fiat Başkanı ve Juventus'un sahibi olan Gianni Agnelli'nin torunu olan Elkann, bir dönem Ferrari ve Maserati'nin pazarlama işlerinden sorumluyken 2003'ten beri Fiat Pazarlama Müdürlüğünü yürütüyor.

Lakers-Raptors maçında yaptığı topa vurma hamlesiyle özellikle Kanada'da büyük tepki çeken Elkann, yaptığı açıklamada "İstemeden de olsa Lakers adına gerçekleştirdiğim defansif oyundan ötürü özür dilerim. Bir İtalyan olarak iki İtalyan'ın olduğu Raptors'ın kazanmasını isterdim" dedi.

Bir futbol adamı olduğunu ve basketboldan çok futboldan anladığını ifade eden Elkann, Staples Center'daki hatalı hamlesinden sonra salonda yer alan taraftarların da tepkisiyle karşılaşmış ve onlara dönerek kolundaki Juventus dövmesini göstermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...