İngiltere Premier League takımlarından Liverpool'u çalıştıran Rafael Benitez'in Juventus'a gideceği yönündeki iddialar, İngiliz gazetelerinde geniş yer aldı.

Independent gazetesi, İtalya Serie A takımlarından Juventus'un İspanyol teknik adama hafta sonuna kadar süre tanıdığını ve 4 yıllık sözleşme teklif ettiğini yazdı. Gazete, İtalyan ekibin Benitez'e yıllık 3,5 milyon sterlinlik bir teklif sunduğunu belirtti.

Daily Mirror gazetesi, Benitez'in kendisine tanınan süre içerisinde karar veremediği takdirde Juventus'un başka bir teknik adam arayışına gireceğini kaydetti.

İtalyan ekibinin 4 yıl için 16 milyon sterlin önerdiğini iddia eden Times gazetesi ise Liverpool'un gelecek sezonki transfer politikalarının netleşmesi halinde, Benitez'in takımda kalma ihtimalinin bulunduğunu ifade etti.

İspanya La Liga takımlarından Valencia'da, 2001 yılında Arjantinli teknik adam Hector Cuper'in yerine göreve getirilen Benitez, 2001-02 ve 2003-04 sezonlarında lig şampiyonu olmayı başarırken, 2004 yılında UEFA Kupası'nı kazandı.

2004 yılında Liverpool ile anlaşan Benitez, ''Kırmızılar'' ile iki kez Şampiyonlar Ligi finaline yükseldi. 2005 yılında hem Şampiyonlar Ligi hem de UEFA Süper Kupa'yı kaldırmayı başaran İspanyol teknik adam, Premier League'deki en iyi dönemini 2008-2009 yılında yaşadı ve Liverpool ligi 2. sırada bitirdi.

Benitez, bir süre önce yaptığı açıklamada, kendisine söz verilen transferlerin gerçekleştirilmediği için istenilen başarıların yakalanamadığını söyleyerek, kulüp yönetimini eleştirmişti.