Juventus İtalyan hoca peşinde

İtalya Birinci Futbol Ligi'ni ikinci sırada bitiren Juventus'un kulüp başkanı Giovanni Cobolli Gigli, yeni bir İtalyan teknik direktör aradıklarını bildirdi.

02.06.2009 - 12:37

TORİNO – İtalya’da Teknik direktör Claudio Ranieri'nin, geçen ay ortasında işine son verilip, yerine eski defans oyuncusu Ciro Ferrara'nın getirildiği Juventus'ta başkan Gigli, İtalyan bir çalıştırıcı aradıklarını kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada duyurdu. Ferrara'yı son iki maç için takımın başına getirmenin, yerinde bir karar olduğunu belirten Gigli, ligi ikinci bitirmelerinde, bunun etkili olduğunu ifade etti.

''Şimdi, yeni bir İtalyan çalıştırıcı bakıyoruz'' diyen Gigli, takımı ateşleyecek, açık fikirli birine ihtiyaç duyduklarını, kulüp genel müdürü Jean-Claude Blanc'ın da bu doğrultuda bir liste hazırladığını kaydetti. Gigli, en geç gelecek haftanın başına kadar karar verileceğini belirtti.

Eski Juventus oyuncusu Antonio Conte, AS Roma Teknik Direktörü Luciano Spalletti ve Genoa'dan Giampiero Gasperini'nin isimleri, olası teknik direktörler arasında geçiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...