Real Madrid ile yarın oynanacak maç öncesi Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini ve İspanyol oyuncu Alber Riera basın toplantısı düzenledi.

Maçın oynanacağı Santiago Bernabeu Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında soruları cevaplayan Mancini, ''Gruptan kimin çıkacağına son maç karar verecektir. Real Madrid ve Juventus gibi takımların olduğunu düşünürsek, çokta şanlı bir grupta olduğumuz söylenemez. Galatasaray için 6-1'den sonra tekrar ayağa kalkmak zor gibiydi ama sonradan alınan sonuçlar bizi şanslı duruma getirdi. Fakat şu anda sadece Real Madrid maçını düşünmeliyiz'' diye konuştu.

Real Madrid'e karşı Santiago Bernabeu'da oynamanın her zaman zor olduğunu dile getiren Mancini, her şeye rağmen iyi maç çıkarıp, kazanmaya çalışacaklarını söyledi.

Mancini, Real Madrid'deki meslektaşı Carlo Ancelotti için ''Sakin biri olma özelliğiyle futbolcuları rahatlatır" yorumunda bulundu. İtalyan teknik adam, İspanyol kaleci Casillas için de ''Dünyanın en iyi kalecilerinden biri ama iç tartışmalarda yorum yapmam'' değerlendirmesinde bulundu

'SNEIJDER KARARINI YARIN VERECEĞİM'
Sneijder'in durumunun maç saatinde belli olacağını belirten İtalyan teknik adam, "Yarın bütün oyuncularımız hazır bir şekilde elimizin altında olacak. Bazıları % 100 formda değiller ama hemen hemen hepsi hazır durumdalar. Sneijder de henüz % 100 hazır değil. Son 4-5 gün takım ile birlikte çalıştı. Sneijder ile ilgili kararımı yarın vereceğim. Sneijder bizim için önemli bir oyuncu riske de giremeyiz. Umarım oynar" ifadelerini kullandı.

'İLK MAÇTAN SONRA AYAĞA KALKMAMIZ ZORDU'
Gruptan çıkacak son takımın, son maçta belli olacağını vurgulayan Mancini, "İyi bir maç çıkarmaya ve mümkünse kazanmaya çalışacağız. Zor olacak ama deneyeceğiz. İlk Real Madrid maçından sonra ayağa kalkmamız zordu ama hala şansımız sürüyor. Sanırım gruptan çıkacak ikinci takım son maçlarda belli olacak. Real Madrid karşısında yenilsek veya puan alsak bile Juventus maçı daha önemli olacak. Juventus ile oynayacağımız o son maçı kazanmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

'MANCINI İLE TAKTİK VE FİZİK OLARAK DAHA İYİYİZ'
Galatasaray'ın İspanyol futbolcusu Albert Riera, kendilerinin grupta ikinci olma şanslarının bulunduğunu ifade ederek, "Rakibimiz lider durumda ve büyük olasılıkla da grubu lider bitirecek. Bizim grupta ikinci olma gibi bir şansımız var. Bundan daha büyük bir motivasyona gerek yok'' diye konuştu.

Riera, Roberto Mancini hakkında yöneltilen bir soruya ise ''Teknik direktör değişimini pozitif olarak değerlendirmeliyiz. Onunla birlikte, taktik ve fizik olarak çok daha iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Bizim görevimiz bu değişikliğin görülmesi için çalışmaktır'' cevabını verdi.

Ronaldo'nun yokluğunun Galatasaray'ı biraz daha rahatlatabileceğini kaydeden Riera, ''Ama Real Madrid'de her futbolcunun yerini dolduracak futbolcu var. Biz sadece kendimize bakıyoruz. Sadece kendi konuştuklarımızı sahada yaparsak, iyi sonuç alırız. Rakibin eksiği ya da yaptıkları bizi değiştirmez'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki yabancı futbolcu sınırlamasından dolayı az forma şansı bulduğunu değerlendiren Riera, ''Bu sınırlama her zaman önemli bir handikap ama her takım için geçerli. Bu federasyonun kararı ve kabul etmek lazım ama belki ileride değişir'' ifadelerini kullandı.

İspanyol futbolcu, Anderlecht'ten transfer teklifi geldiği iddialarına ilişkin bir soruya ise ''Gelecekte ne olacağını bilemeyiz. Futbolda önemli olan bugündür'' yanıtını verdi.