Juventus'ta teknik direktör arayışı sürüyor

Juventus'ta alınan kötü sonuçlar sonrası teknik direktörlüğe Claudio Ranieri'nin yerine Ciro Ferrara getirilmiş olsa da İtalyan basını arayışların sürdüğünü belirtiyor.

19.05.2009 - 12:55

ROMA - Juventus'un son haftalardaki puan kayıpları, sezonun bitimine iki hafta kala teknik direktör Claudio Ranieri'nin kovulmasını da beraberinde getirdi. Dün akşam saatlerinde yaşanan bu sürpriz gelişmenin ardından takımı şu an için Ciro Ferrara'ya emanet eden Juventus'ta önümüzdeki dönem için teknik direktör arayışı da başladı.

İtalyan spor gazetelerinde yayımlanan haberlerde, Siyah-beyazlıların başına geçebilecek olası teknik direktör adayları arasında Gian Piero Gasperini, Luciano Spalletti ve Antonio Conte'nin isimleri ön plana çıkarıldı.

Juventus'la normalde 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunan Ranieri, işine son verilmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Ben üzerime düşeni yapmış olduğuma inanıyorum. Vicdanen rahatım" demekle yetindi. Juventus, 42 yaşındaki Ferrara'yla sezonu en kötü olasılıkla üçüncü sırada tamamlayarak Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı garantilemeyi amaçlıyor.

İtalyan spor basını Juventus'un önümüzdeki sezonda da Ferrara'yla yola devam etmesinin yüzde 5'lik bir ihtimal olarak değerlendiriyor. Siyah-beyazlı kulübün, halen Cenova'yı çalıştıran 51 yaşındaki Gasperini ya da AS Roma'yı çalıştırmakta olan 50 yaşındaki Spalletti'yle anlaşmak için gayret sarf edeceği ileri sürüldü.

Bari'yi çalıştırmakta olan Conte'nin de Juventus'un başına geçmesi muhtemel teknik direktörler arasında bulunduğu, ancak İtalyan teknik adamın henüz 39 yaşında olmasının diğer adaylara oranla bir dezavantaj olarak değerlendirildiği de iddia edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...