Kabze: Rusya'da mutluyum

Gökdeniz Karadeniz ile birlikte Rubin Kazan'da üst üste 2. kez şampiyonluk yaşayan Hasan Kabze, Kazan'da çok mutlu olduğunu söyledi. Rusya'da futbolun Türkiye'ye oranla daha sert oynandığını vurgulayan Kabze, kendisine henüz bir transfer teklifi gelmediğini de belirtti.

Ntvspor 24.11.2009 - 11:28

KAZAN - Rubin Kazan'da forma giyen Türk futbolculardan Hasan Kabze, NTV Spor'a konuştu.

Şampiyonluğa ulaştıkları Zenit maçında yaşadıklarını anlatan Kabze, karşılaşma öncesi büyük bir heyecan içinde olduklarını ve CSKA'nın Spartak Moskova'ya attığı golle bayramı erken yaşadıklarını söyledi.

Kabze, “Spartak Moskova'nın 4 puan önündeydik. Hem bizim hem de onların maçı çok önemliydi. Maç içerisinde zaman zaman onların oynadığı maçın sonucunu da öğrenerek en kötü beraberlik istedik. Berabere kaldığımızda onlar da berabere kaldığında şampiyon olacağımızı biliyorduk. CSKA'nın son anda gol atması ve bizim berabere kalmamız müthiş bir sevinçti. İki defa üst üste şampiyon olma onuruna eriştik. Taraftarla bütünleşip sevindik. Bayramdan önce bayram yaşadık” diye konuştu.

Kabze, Rusya Ligi'ndeki mücadele düzeyinin Türkiye'ye oranla daha yüksek olduğunu belirtti. Golcü futbolcu, “Rusya'da daha fazla mücadele yönüne dayanan bir futbol anlayışı var. Bizim takım da mücadele yönü en üst seviyede olan takımlardan bir tanesi. Bu yüzden hem Şampiyonlar Ligi'nde hem Rusya Ligi'nde çok iyi işler yaptık. Disiplinin ve çalışmanın vermiş olduğu neticede şampiyon olduk” dedi.

Kazan'daki müslüman halkın kendilerini çok sevdiğini söyleyen Kabze, her şeyin yolunda gittiğini vurgulayarak, “Tataristan'ın başkenti Kazan'dayız. Kazan müslüman bir şehir, bizim de müslüman olmamız onların kendilerine yakın görtmelerini sağlıyor. Burada da gerçekten çok fazla Türk yaşıyor. Onların da sağda solda bizim hakkımızda konuşmaları ve Tataristan halkının bizi sevmesi de bu yönde. Her şey yolunda gidiyor. Şu anda memnunum” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...