Kadıköy 2 maç kapalı

PFDK derbi maçta yaşananlar nedeniyle Fenerbahçe'ye 2 maç seyircisiz oynama cezası verirken, maç öncesi kavgaya karışan Fenerbahçeli Bilica ile Roberto Carlos'a vurduğu için kırmızı kart gören Galatasaraylı Keita'yı da 3'er maçla cezalandırdı.

Ntvspor 29.10.2009 - 20:41

Kadıköy 2 maç kapalı

İSTANBUL - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe-Galatasaray maçının ardından derbi dosyasını karara bağladı.

Fenerbahçe Kulübü, sahaya atılan yabancı maddeler ve yardımcı hakem Tarık Ongun'un başından yaralanması nedeniyle 2 maç seyircisiz oynama cezası aldı. 

Maç öncesi çıkan kavgaya karıştığı için Fenerbahçe'nin Brezilyalı savunma oyuncusu Fabio Bilica'ya 3 maç men cezası gelirken, Roberto Carlos'a attığı yumruk nedeniyle kırmızı kart gören Galatasaraylı Keita da 3 maçla cezalandırıldı.

Bu arada Galatasaray Kulübü'ne de taraftarlarının neden olduğu saha olayları ve maç sonrası basın toplantısına futbolcu katılımını sağlayamamasından dolayı toplan 20 bin TL para cezası verildi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR'A CEZA YAĞDI
Bursaspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında meydana gelen gerginliğin İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a faturası ağır oldu.

Müsabaka hakemine yönelik hakaretleri nedeniyle futbolcular İbrahim Akın'a 3, Okan Buruk'a 4 resmi müsabakadan men cezası verilirken, hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle antrenör Arif Erdem, 2 resmi müsabakada soyunma odası ile yedek kulübesine giriş yasağı aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...