Kadıköy'de en son gülen Galatasaraylılar

22 Aralık 1999... Galatasaray'ın Kadıköy'de aldığı son Fenerbahçe galibiyetinin tarihi. İşte o tarihte kadroda yer alan Galatasaraylı futbolcular...

26.10.2009 - 13:18

Kadıköy'de en son gülen Galatasaraylılar

Tarih 22 Aralık 1999... Galatasaray'ın en başarılı dönemlerinden biri... 4 yıl üst üste şampiyon olmuş kadro inanılmaz başarılara imza atıyor. Bir Fenerbahçe - Galatasaray derbisi daha. Ve Galatasaray bu maçtan 2 -1 galip ayrılıyor. Bu galibiyet aynı zamanda Galatasaray'ın Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda aldığı son galibiyet oluyor. Bu tarihten sonra bir daha Galatasaray Fenerbahçe'yi Kadıköy'de hiç yenemedi.

Dün akşam da gelenek bozulmadı ve Christoph Daum'un başında olduğu Fenerbahçe, Frank Rijkaard'ın Galatasaray'ını 3-1 yendi. Ve 10 yıldır Kadıköy'de galibiyete hasret olan Galatasaray futbolcuları özlemlerini bir sonraki seneye bıraktılar.

Peki Kadıköy'den en son gülerek ayrılan Galatasaraylı futbolcular kimler? İşte 22 Aralık 1999'da Galatasaray'ın 2-1 galip geldiği maçtaki takım kadroları:

FENERBAHÇE: Rüştü Reçber, Mustafa Doğan, Alpay Özalan, Samuel Johnson, Abdullah Ercan, Tayfun Korkut, (Dk.81 Erkan Sözeri), Kemalettin Şentürk, Metin Diyadin, John Leshiba Mosheou, Yaw Preko (Dk.46 Elvir Boliç), Dinu Viorel Moldovan

GALATASARAY: Mehmet Bölükbaşı, Fatih Akyel, Carlos Alberto De Oliveria Capone, Gheorghe Popescu, Ergün Penbe, Okan Buruk, Suat Kaya (Dk.46 Ahmet), Emre Belözoğlu, Hasan Şaş  (Dk.67 Tugay Kerimoğlu), Hakan Şükür, Mandinga Dos Santos Marcio (Dk.85 Bülent Korkmaz)

GOLLER: (Dk.20) Hasan Şaş, (Dk.30) Mandinga Dos Santos Marcio (Galatasaray) /(Dk.51) Dinu Viorel Moldovan

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...