Geçen sezonun Serie A şampiyonu Juventus ile kupa finalisti Milan arasındaki İtalya Süper Kupa maçı, 16 Ocak'ta Suudi Arabistan'da oynanacak.

Kral Abdullah Spor Şehri Stadı'nda yapılacak karşılaşmada, bir tribünün sadece erkeklere ayrılacağı, kadın futbolseverlerin ise mücadeleyi, aile tribününde ve bir erkek refakatinde izleyebilecekleri duyuruldu.

İtalya'daki kadın milletvekilleri ve sporcular, böyle bir uygulamayı kabul ettiği için Serie A yönetimine tepki göstererek, "maçı iptal edin." ve "kadın haklarını 7 milyon avroya Suudi Arabistan'a satmayın." çağrısında bulundu.

İtalya Süper Kupası, ülke futboluna gelir sağlaması ve tanıtılması için geçmişte de Libya, ABD, Çin gibi İtalya dışındaki farklı yerlerde oynanmıştı.

Suudi Arabistan ilk kez 19 Ekim'deki Brezilya-Arjantin dostluk maçında tribünde kadınların olmasına izin verirken, İtalya Süper Kupası bu alanda ülkedeki ilk resmi maç olacak.

Ülkede, kadınların ilk kez stadyuma alınmasına izin verilen tarih ise 2017’nin ekim ayı oldu. Kadınlar, ülkenin kuruluşunun 87'inci yılı dolayısıyla Riyad'daki Kral Feyd Stadyumu'nda yapılan kutlamalara katıldı.