Kadınlarda finalin adı belli oldu

Sezonun ikinci Grand Slam organizasyonu olan Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda (Roland Garros) tek kadınlarda yarı final maçları oynandı. İtalyan Francesca Schiavone ve Avustralyalı Samantha Stosur, finale yükseldi.

03.06.2010 - 19:21

Kadınlarda finalin adı belli oldu

Günün ilk yarı final maçında, 17 numaralı 29 yaşındaki seri başı Schiavone, 5 numaralı seri başı Rus Elena Dementieva ile karşılaştı. İlk seti "tie-break"te 7-3 üstünlük sağlayarak 7-6 kazanan Schiavone, Dementieva'nın çekilmesiyle finale çıktı.

Schiavone, kadınlarda bir "Grand Slam" turnuvasında finale yükselen ilk İtalyan tenisçi oldu. Diğer yarı final maçında, 7 numaralı seri başı Avustralyalı Samantha Stosur, Sırp rakibi 4 numaralı seri başı Jelena Jankoviç'i 6-1 ve 6-2'lik setlerle 2-0 eleyerek finalist oldu.

Schiavone gibi Stosur da ilk kez bir "Grand Slam" turnuvasında final oynayacak. 26 yaşındaki Stosur, 30 yıldan bu yana büyük bir turnuvada finale kalan ilk Avustralyalı kadın tenisçi oldu. Son olarak Avustralyalı Wendy Turnbull, 1980'de Avustralya Açık'ta tek bayanlarda finale çıkmıştı.

Roland Garros'ta geçen yıl da yarı final oynayan Stosur, eski 1 numara Jankoviç'i yenerek üst üste 3 kez daha önce 1 numaraya yükselmiş bir tenisçiyi elemiş oldu. Stosur, Jankoviç'ten önce Belçikalı Justine Henin'i ve şu anki 1 numara ABD'li Serena Williams'ı elemişti. Tek bayanlarda final maçı, 5 Haziran Cumartesi günü oynanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...