Kadınlarda Safina'ya dikkat

Ntvspor.net, Dinara Safina'ya çok ama çok güveniyor. Tahminimiz bir Safina-Kuznetsova finali ve Ruslar'dan genç olanının zaferi

22.05.2009 - 20:14

MEHMET SEVİNÇ - Bayanlar tenisinde ilk 20 içinde bulunan tenisçiler performans açısından birbirlerine son derece yakınlar. Bu nedenle Justin Henin sonrası dönemde Grand Slam finallerini tahmin etmek oldukça zorlaştı. Özellikle de Roland Garros’ta. Ama biz yine de şansımızı deneyelim.

Çeyrek finaller

Victoria Azarenka – Dinara Safina

Dinara Safina kariyerinde ilk kez bir Grand Slam’e dünya 1 numarası olarak geliyor. Bunun ağırlığını omuzlarında hissediyor olsa gerek. Azeranka’ysa tüm yeteneğine rağmen hiçbir Grand Slam’de finale yükselemedi. Eğer tahminimiz tutarsa Azaranka kariyerinin ilk çeyrek finalini geçen yıl dördüncü turda eklendiği Roland Garros’ta oynayacak. Ama yarıfinal zor görünüyor. Yarıfinalist Dinara Safina

Vera Zvonareva – Venus Williams

Vera Zvonareva bu turnuvadaki en iyi derecesini 2003 yılında çeyrek final oynayarak yaptı. Bu derecesini bu yıl da tutturması kura çekimine baktığımızda çok zor görünmüyor. Ama bu çeyrekte yarıfinal yakın olan taraf Venus Williams.

Jelena Jankovic – Elena Dementieva

Jankovic son dönemde final oynamayı unutmuş olsa da Grand Slam oynamak her zaman için farklı bir motivasyon demek. Dementieva son turnuvalarda iyi bir grafik çizdi. Fakat son altı eşleşmenin beşini kazanan Jankovic yarı final daha avantajlı görünüyor. Jankovic yarıfinalde.

Flavia Pennetta – Svetlana Kuznetsova

Pennetta birçok tenissever için bu noktada sürpriz olsa da toprakta hiç maç kazanamamış bir Serena Williams’ın olduğu çeyrekte şansı olduğunu düşünüyorum. Onu durduracak isimse Kuznetsova.

YarıfinallerDinara Safina – Venus Williams

Safina Paris’e üst üste kazandığı 2 toprak kort turnuvasının verdiği moralle geldi. Geçen sene de bu turnuvada final oynamış ama ilk Grand Slam finalinin heyecanını kaldıramamıştı. Bu yılsa çok daha olgun bir Safina var. Ayrıca bu yıl Roma’da bu ikili yarıfinalde karşılaşmış ve kazanan Safina olmuştu. İlk finalist Safina.

Jelena Jankovic – Svetlana Kuznetsova

Bu iki tenisçi de sezonun istikrarlı isimleri. Fakat finale bu yarıdan sadece bir tenisçi çıkacak. Kuznetsova 2004 yılında iki yurttaşının final oynadığı bu turnuvada o maçı tribünden seyretmişti. Beş yıllık bir aradan sonra Paris’te yine Ruslar finali görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Bu kez Myskina – Dementieva finali yerine Kuznetsova – Safina finali Paris’te bizi karşılayabilir. Kazanan Kuznetsova.FinalDinara Safina - Svetlana Kuznetsova

Safina son dönemdeki her demecinde bir Grand Slam kazanamadan dünya klasmanının zirvesine yerleşmiş olmaktan dolayı duyduğu tatminsizliği dile getirdi. Onun için eline geçen bu fırsatı kaçırmak istemeyecektir. Geçen sene final oynayıp o havayı teneffüs etmiş bir Safina heyecanını da artık geride bıraktı. Kuznetsova’ya karşı oynadığı son maçı da kazanmış olmanın verdiği mental üstünlükle şampiyonluk kupasını kaldıracaktır.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...